EČ bronzu izcīnījusī cīkstone Zeidlere: Uz čempionātu braucu ar domu, ka jādabū medaļa

20/03/2023 17:57
Nokopēts
Elma Zeidlere

Latvijas cīkstonei Elmai Zeidlerei Eiropas U23 čempionātā brīvajā cīņā, kurā viņa izcīnīja bronzas godalgu, visas pretinieces bija vienlīdz spēcīgas, sarunā ar aģentūru LETA atzina Zeidlere.

Jau ziņots, ka Latvijas cīkstone Eiropas U23 čempionātā brīvajā cīņā izcīnīja bronzas medaļu un kļuva par pirmo Latvijas sportisti, kura izcīnījusi godalgu šajā vecuma grupā cīņā sievietēm. Zeidlere, kura startē svara kategorijā līdz 65 kilogramiem, bronzas duelī ar 4:3 uzvarēja Turcijas sportisti Bušru Efi.

“Protams, vērtēju savu sasniegumu kā labu. Meitenes bija spēcīgas, jo īpaši rumāniete [Amina Roksana Kapezana], pret kuru cīnījos pusfinālā, un šeit nebija vāju pretinieču. Esmu apmierināta, ka Eiropas čempionātu izdevās noslēgt ar šādu rezultātu. Arī treneri ir gandarīti par sasniegto,” par savu sasniegto Eiropas meistarsacīkstēs teica cīkstone.

Tāpat Zeidlere atklāja, ka jau pirms Eiropas čempionāta viņas mērķis bija izcīnīt godalgu. “Tā bija galvenā doma, ar kuru braucu uz čempionātu, ka man ir jādabū medaļu,” viņa piebilda.

Zeidlere startēja Eiropas U23 čempionātā jau pērn un arī spēja aizcīnīties līdz duelim par bronzas godalgu, taču piedzīvoja zaudējumu. Sportiste atzina, ka, salīdzinot ar situāciju pirms gada, šogad viņa jutusi lielāku pārliecību. “Uztraukums ir vienmēr pirms jebkuras cīņas. Šoreiz man bija daudz lielāka pārliecība un es biju psiholoģiski daudz gatavāka,” viņa stāstīja. “Iekšā man bija doma, ka varu uzvarēt un biju par to pārliecināta. Pirms gada tādas pārliecības par sevi nebija.”

Cīkstone uzsvēra, ka pārliecību guvusi neatlaidīgā treniņprocesā, kas beidzot arī atmaksājies. “Pirmkārt, tas bija treniņprocess, kas ļāva izcīnīt medaļu, jo es vienkārši turpināju ieguldīt ļoti lielu darbu,” skaidroja Zeidlere. “Gada laikā esmu ieguldījusi daudz darba, kas beidzot atmaksājās. Tieši ar ieguldīto darbu un nepārtrauktu treniņu procesu ieguvu pārliecību, kas tik viegli nemaz neparādās.”

Runājot par ilgtermiņa mērķiem, Zeidlere neslēpa, ka galvenais mērķis ir Olimpiāde, taču, izvērtējot savas spējas šobrīd, vislielākā iespēja būs tikt vien uz 2028.gada Losandželosas olimpiskajām spēlēm. “Kā jebkuram sportistam, arī man ir sapnis par olimpiskajām spēlēm un es centīšos darīt visu, kas manos spēkos, un startēšu nepieciešamajos turnīros, lai varētu nopelnīt vietu arī Parīzes olimpiskajās spēlēs,” izcēla cīkstone. “Tomēr reālistiski tās varētu būt drīzāk Losandželosas olimpiskās spēles.”

Zeidlere arī startēs Eiropas čempionātā pieaugušajiem, kas no 17. līdz 23.aprīlim norisināsies Zagrebā, taču kā svarīgāko turnīru šogad viņa izcēla U23 pasaules čempionātu, kurā mērķis arī būs kāpt uz goda pjedestāla. “Tas jau būs pavisam cits līmenis, bet darīšu ko varēšu, tāpēc ceru, ka viss būs labi,” par gaidāmajām sacensībām teica sportiste. “Savukārt turnīrs, kurā man ir jānostartē labi, ir pasaules čempionāts U23 vecuma grupā. Tur mērķis ir noteikti izcīnīt medaļu.”

Zeidlere jau iepriekš ir startējusi U23 pasaules čempionātā 2021.gadā, kad piedzīvoja neveiksmi cīņā par bronzas godalgu, bet pērn viņai nācās izlaist pasaules meistarsacīkstes ceļgala savainojuma dēļ.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
6.73
4.66
1.52
1.61
4.58
5.47
3.51
3.82
2.11
4.4
3.9
1.75
1.25
6.75
10
4.49
3.73
1.89
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām