EČ šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā nefinišē neviens no Latvijas junioriem

10/09/2021 19:14
Riteņbraukšana

Neviens no deviņiem Latvijas sportistiem piektdien Itālijā Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā junioru sacensībās nefinišēja.

Vīrieši Trentīno apkārtnē riteņbraucēji veica astoņus apļus 107,2 kilometrus garajā trasē, katrā aplī cīnoties ar apmēram 170 metrus augstu pauguru. Ne tikai sešiem Latvijas sportistiem – Matīsam Kalveršam,  Kārlim Klismetam, Robertam Cukuram,  Raulam Gūtmanim, Gvido  Koklem un Kārlim Valteram Grundulim – trase izrādījās ne pa spēkam. No 156 startējušajiem finiša līniju sasniedza 77 sportisti.

Uzvarēja francūzis Romēns Greguārs, kurš distanci veica divās stundās 35 minūtēs un 42 sekundēs, triju sportistu finišā apsteigdams norvēģi Pēru Strannu Hagenesu un tautieti Leniju Martinesu. Sekotājus viņi apsteidza par desmit sekundēm.

Vēlāk norisinājās sacensības sievietēm, kas bija trīs apļus īsākas, dalībniecēm kopumā veicot 67,6 kilometrus. Latvijas pārstāves Evelīna Ermane-Marčenko, Kitija Siltumēna un Lāsma Elza Vaivode finišu nesasniedza. No 90 dalībniecēm finišēja 32.

Par čempioni tika kronēta vāciete Līna Rīdmana, kura kopā ar itālieti Eleonoru Kaboko finišēja vienā stundā 53 minūtēs un deviņās sekundēs. Divas sekundes zaudēja ātrākā no pārējām sportistēm francūziete Eglantīne Raiere.

Latviju Eiropas čempionātā Itālijā pārstāv 12 riteņbraucēji.

Eiropas čempionāts Itālijas pilsētā Trentīno norisināsies līdz svētdienai. Sacensības noris junioru, U-23 un elites ieskaitē.