EČ sudraba medaļnieks 3000 metru šķēršļu skrējienā pieķerts aizliegto vielu lietošanā

12/09/2022 18:53
Ahmeds Abdelvaheds

Šī gada Eiropas vicečempionam 3000 metru šķēršļu skrējienā Ahmedam Abdelvahedam par aizliegto vielu lietošanu piespriesta pagaidu diskvalifikācija, vēsta Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU).

Itālijas vieglatlēts Abdelvaheds diskvalificēts pēc tam, kad viņa organismā atrastas sportā aizliegtā meldonija pēdas. AIU nenorāda, kad veiktas pārbaudes, kurās bijušas pozitīvas dopinga proves.

Augustā Minhenē notikušajā Eiropas čempionātā 26 gadus vecais Abdelvaheds izcīnīja sudraba medaļu, piekāpjoties tikai somam Topi Raitanenam. Ja Abdelvaheds zaudēs savu medaļu, par vicečempionu kļūs cits Itālijas sportists Osama Zoglami, bet bronzu iegūs spānis Danjels Arse. Šogad pasaules čempionātā Abdelvaheds ieņēma 12.vietu, bet pērn Tokijas olimpiskajās spēlēs finišēja 14.pozīcijā.