EČ vieglatlētikā telpās uzvaras laurus plūc Duplantis, Majers, Ingebrigcens un Visere

07/03/2021 23:38
Armands Duplantis

Pēdējā Eiropas čempionātā telpās sacensību dienā svētdien Polijā uzvaru kārtslēkšanā izcīnīja favorīts zviedrs Armands Duplantis, septiņcīņā pārāks bija francūzis Kevins Majers, 3000 metros uzvarēja norvēģis Jākobs Ingebrigcens, bet 60 metru barjerskrējienā – Latvijas daudzcīņnieces Lauras Ikaunieces cīņubiedrene nīderlandiete Nadīne Fisere.

Savu jau kārtējo titulu izcīnīja 21 gadu vecais kārtslēkšanas brīnumbērns no Zviedrijas Armands Duplantis, kurš uzvarēja ar sacensību rekordu 6,05 metri. Pēc tam viņš trīsreiz nesekmīgi mēģināja pieveikt jaunu pasaules rekordu (6,19 metri), taču šoreiz neveiksmīgi. Otrais ar pirmajā mēģinājumā pieveiktiem 5,80 metriem bija francūzis Valentēns Lavilnī, bet trešais ar tādu pašu trešajā mēģinājumā veiktu augstumu – polis Pjotrs Liseks.

Tāpat kārtējo titulu izcīnīja arī franču daudzcīņnieks Kevins Majers, kurš septiņcīņā sakrāja 6392 punktus un sasniedza sezonas labāko rezultātu pasaulē. 6158 punkti un sudrabs spānim Horhem Urenjam, 6133 punkti un bronza – polim Pavelam Vesjolekam. Igaunijas daudzcīņnieks Risto Lillemetss ar 6055 punktiem ieņēma piekto vietu.

Otro reizi pēc kārtas Eiropas čempionātā telpās uzvarēja norvēģis Jākobs Ingebrigcens, kurš uzvarēja ar jaunu personisko rekordu – septiņas minūtes un 48,20 sekundes. Viņš apsteidza Kenijā dzimušo Beļģijas sportistu Aizeku Kimeli (7:49,41) un spāni Adelu Mečālu (7:49,47).

60 metru barjerskrējiena finālā uzvarēja Lauras Ikaunieces konkurente daudzcīņā Nadīne Fisere no Nīderlandes, kura distanci veica sezonas ātrākā skrējiena laikā – 7,77 sekundes. Viņa par 0,12 sekundēm apsteidza britu sportisti Sintiju Semberi un par 0,15 sekundēm – Semberes tautieti Tifāniju Porteri. Šajā pašā distancē vīriešiem nepārspēts palika francūzis Vilems Belosians, kurš līdz finišam tika 7,42 sekundēm, par sekundes simtdaļu pārspējot britu Endiju Poci un par 0,16 sekundēm – itāli Paolo dal Molinu.

Augstlēkšanas sacensības sievietēm pagāja Ukrainas zīmē. Uzvarēja Jaroslava Mahučiha, kura pārvarēja divus metrus, aiz sevis atstājot tautieti Irinu Heraščenko, kura pārvarēja 1,98 metru augstumā novietoto latiņu. Bronza ar vēl divus centimetrus mazāku rezultātu tika somietei Ellai Junnilai, bet ceturtā ar 1,94 metriem bija trešā Ukrainas sportiste Jūlija Ļevčenko.

800 metru sacensībās četras no sešām medaļām tika Polijas sportistiem. Vīriešiem uzvarēja Patriks Dobeks, kurš distanci veica minūtē un 46,81 sekundē, bet otrais bija viņa tautietis Mateušs Borkovskis (1:46,90), trešo vietu atvēlot britam Džeimijam Vebam (1:46,95), kurš par vēl 0,28 sekundēm apsteidza trešo poli finālā – titulēto Adamu Kščotu, kurš ir trīskārtējs šo sacensību uzvarētājs. Sievietēm zelts tika Lielbritānijai. To izcīnīja Kīlija Hodžkinsone, distanci veicot divās minūtes un 3,88 sekundēs. Pārējās vietas uz goda pjedestāla tika polietēm – Joannai Jozvikai (2:04,00) un Anželikai Čihotskai (2:04,15).

Trīssoļlēkšanā arī otra zelta medaļa ceļos uz Portugāli, jo sieviešu konkurencē uzvarēja Patrisija Mamona, kura aizlēca jauna valsts rekorda tālumā – 14,53 metri. Viņa par centimetru apsteidza kaimiņieni Anu Peleteiro no Spānijas un vācieti Nēli Ekhartu.

Savukārt Eiropas ātrākā sieviete mājo Šveicē. Uzvarēja šīs valsts pārstāve Ajla Del Ponte, 60 metru distanci veicot 7,03 sekundēs. Ar 7,22 sekundēm un fotofinišu sudrabs tika somietei Lotai Kempinenai, bronza – nīderlandietei ar Surinamas saknēm Jamilei Samuelai. Arī ātrākie 4×400 metru stafetes skrējēji mājo Nīderlandē. Vīriešiem Nīderlande uzvaru izcīnīja ar rezultātu trīs minūtes un 6,06 sekundes. Par 0,16 sekundēm atpalika Čehija, par 0,64 sekundēm – Lielbritānija. Sievietēm Nīderlande uzvarēja ar jaunu sacensību rekordu – trīs minūtes un 27,15 sekundes. Par 1,05 sekundēm tika apsteigta Lielbritānija, par 2,79 sekundēm – Polija.

Rīta sesijā uzvaru trīssoļlēkšanā izcīnīja Kubā dzimušais Portugāles sportists Pedro Pablo Pičardo, kurš jau pirmajā lēcienā pieveica 17,30 metrus. Otrais ar pēdējā lēcienā sasniegtajiem 17,04 metriem bija uzvarētāja tautietis Aleksis Kopello, kurš pārstāv Azerbaidžānu. 17 metru robežu pārvarēja arī bronzas medaļas ieguvējs vācietis Makss Hess, kurš arī pēdējā mēģinājumā aizlēca vienu centimetru tālāk par 17 metriem.

Augstlēkšanā itālis Džanmarko Tamberi bija spiests piekāpties un baltkrievam Maksimams Ņedosekovam. Uz itāļa pieveiktajiem 2,35 metriem baltkrievs atbildēja ar sezonas labāko rezultātu pasaulē 2,37 metri. Trešais ar lēcienu 2,26 metru augstumā bija Beļģijas sportists Tomā Karmuā. Dalītu piekto vietu ar pievarētu latiņu 2,23 metru augstumā ieņēma lietuvietis Adrijus Glebausks.

Medaļām visbagātākā nācija Toruņā bija Lielbritānija, kuras pūrā 12 medaļas, taču tikai divas zelta un četras – sudraba. Visvairāk zelta godalgu tika Nīderlandei – četras, kā arī viena sudraba un divas bronzas medaļas. Otrajā vietā ierindojās Portugāle, kurai trīs medaļas, bet visas – zelta.

Baltijas valstu sportisti pie medaļām netika. Jau ziņots, ka Latvijas vieglatlētiem Iļjam Petrušenko 400 metros un Līgai Velverei 800 metros čempionāts noslēdzās pēc priekšsacīkstēm. Uzaicinājums piedalīties Eiropas čempionātā telpās bija arī Latvijas daudzcīņniecei Laurai Ikauniecei, taču viņa pēc ceļgala operācijas vēl nav gatava startēt. Eiropas čempionāts telpās Toruņā notiek no 4. līdz 7.martam.