Edgars Kaufmanis pievienojas “Valmiera Glass”/ViA

19/07/2021 14:39

Basketbolists Edgars Kaufmanis nākamsezon spēlēs “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (“Valmiera Glass”/ViA) vienībā, pirmdien paziņoja klubs. Valmieras basketbola audzēknis Kaufmanis pēdējos piecus gadus pavadīja ASV jauniešu un studentu basketbolā. Tagad viņš atgriezies mājās, pievienojoties “Valmiera Glass”/ViA basketbola komandai un uzsākot mācības Vidzemes Augstskolā.

Kluba paziņojumā atgādināts, ka Kaufmaņu dinastija un Valmieras basketbols ir nešķirami lielumi. Jaunajā basketbola sezonā Valmieras komandas krāsās spēlēs ilggadēja Valmieras basketbolista un trenera Alvila Kaufmaņa dēls, kā arī Valmieras visu laiku rezultatīvākā basketbolista Jāņa Kaufmaņa jaunākais brālis Edgars Kaufmanis. 22 gadus vecais aizsargs pēdējos gadus pavadījis okeāna viņā pusē, savus spēkus izmēģinot ASV basketbolā.

1999. gadā dzimušais Kaufmanis kopā ar jaunatnes basketbola komandas biedriem Valmierā dominēja Latvijas Jaunatnes basketbola līgā, izcīnot virkni čempiona titulu. Arī Latvijas jaunatnes izlašu rindās Kaufmanis bija viena no komandas pamatvērtībām, piedaloties visu vecumu Eiropas jaunatnes čempionātos un aizcīnoties līdz ceturtajai vietai Eiropas jaunatnes čempionātā.

Pieaugušo basketbolā Kaufmanis debitēja “Valmiera”/”Ordo” sastāvā 2016.gadā, kad Valmieras pilsētu pārstāvošā komanda kļuva par Latvijas čempioni. Kopumā divu sezonu laikā Kaufmanis izgāja laukumā septiņās Latvijas Basketbola līgas spēlēs un astoņos Baltijas Basketbola līgas mačos.

“Jāsaka paldies ģenerālmenedžerim Robertam Zeilem un “Valmiera Glass”/ViA basketbola kluba vadībai par iespēju atgriezties dzimtajā pilsētā un šeit turpināt savu karjeru, kā arī pabeigt studijas. Valmierā vairāk nekā desmit gadus spēlēju, iesākot basketbola gaitas, un nevaru sagaidīt to darīt atkal uz lielākās skatuves labāko atbalstītāju priekšā,” kluba preses dienests citē Kaufmani.

“Prieks būs atkal uzspēlēt ar vecajiem cīņu biedriem, ar kuriem pirms pāris gadiem tika izcīnīta pirmā vieta Latvijas U-19 čempionātā, kā arī gūti augsti panākumi Eiropas Jaunatnes basketbola līgā. Strādājot ar “Valmiera Glass”/ViA treneriem, ceru izaugt kā spēlētājs un spert nākamos soļus savās basketbola karjeras kāpnēs,” piebilst jaunais basketbolists.

“Priecājamies par vēl viena valmierieša pievienošanos komandai. Edgars atgriežas mājās no studijām ASV, lai turpinātu savu profesionālo attīstību dzimtajā pilsētā Valmierā,” saka Zeile, uzsverot, ka bez basketbola būs arī studijas. “Ar šādu lēmumu Edgars rāda lielisku piemēru citiem jaunajiem sporta entuziastiem, pierādot, ka laba izglītība iet roku rokā ar panākumiem sportā. Mani priecē ikviena mūsu pilsētas basketbola audzēkņa panākumi, taču divkāršu gandarījumu sniedz iespēja viņiem palīdzēt izlauzties profesionālajā basketbolā, spēlējot augstākās līgas komandā un apliecinot sevi uz šīs skatuves.”

Jau ziņots, ka piektdien klubs paziņoja par Edmunda Valeiko kļūšanu par komandas galveno treneri, bet otrdien tika informēts, ka par kluba ģenerālmenedžeri kļuvis Zeile. “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” basketbola komanda jaunajā sezonā aizvadīs ceturto gadu starp Latvijas labākajām basketbola komandām.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…