Egleskalna komandai zaudējums Grieķijas čempionātā

19/01/2021 14:34
Hermans Egleskalns

Latvijas volejbola izlases diagonālais uzbrucējs Hermans Egleskalns pēc Covid-19 ierobežojumu pauzes Grieķijas čempionātā atgriezies laukumā ar 31 punktu zaudējumā, otrdien vēsta Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Grieķijā nedēļas nogalē pēc 70 dienu ilga pārtraukuma valsts čempionātā beidzot tika izspēlēta turnīra trešā kārta, kurā viesos pirmo zaudējumu čempionātā cieta Egleskalna pārstāvētā Pirejas “Olympiakos”, ar 2-3 (23:25, 20:25, 25:17, 25:20, 11:15) piekāpjoties Siras “Foinikas”.

Viesiem uzvarai bija par maz ar Latvijas diagonālā uzbrucēja 31 gūto punktu, pa vienam punktam gūstot blokā un ar servi, kā arī uzbrūkot ar vairāk nekā 50% efektivitāti. Ar septiņiem punktiem trijās spēlēs “Olympiakos” turnīra tabulā ieņem trešo vietu astoņu komandu konkurencē.

Deniss Petrovs kopā ar Ņižņijnovgorodas ASK 2021.gadā Krievijas čempionātā svinējis jau trešo panākumu pēc kārtas, savā laukumā ar 3-0 (25:20, 25:20, 25:22) pieveicot ar Latvijas volejbolu pagātnē cieši saistīto Belgorodas “Belogorje”. Petrovs mačā guva vienu punktu blokā. ASK turnīra tabulā ar 15 punktiem 15 spēlēs ieņem 11.vietu 14 komandu vidū.

Čehijā pirmo panākumu šogad izcīnīja Toma Vanaga pārstāvētā “Odolena Voda”, kas mājās ar 3-0 (14:25, 25:22, 23:25, 23:25) pārspēja Brno “Volejbal”. Vanags devās laukumā uz maiņu otrajā setā un punktus neguva. Ar 24 punktu 15 mačos Odolena Vodas komanda turnīra tabulā ieņem septīto vietu 12 komandu vidū.

Ukrainas meistarsacīkstēs divas uzvaras trijos setos pret Viņņicas komandām izcīnīja Uģa Krastiņa trenētā Ļvivas “Barkom-Kažaņi” vienība, kas ar 3-0 (25:22, 25:19, 25:11) pieveica “MHP-Viņņica” un ar 3-0 (25:17, 25:17, 25:12) – “MHP-Viņņica”. Komandām Covid-19 epidēmijas dēļ aizvadot dažādu skaitu spēļu, Ļvivas vienība desmit komandu vidū ar 33 punktiem 12 mačos ieņem otro vietu.

Divus zaudējumus, atsākot Austrijas sieviešu čempionātu, cietusi Ingrīdas Šveigeres un Ineses Raciņas pārstāvētā “PSV VBG Salzburg”. Vispirms mājās ar 2-3 (25:21, 25:20, 15:25, 12:25, 11:15) tika zaudēts “ASKO Steelvolleys Linz/Steg”, bet pēc tam izbraukumā ar 0-3 (22:25, 14:25, 21:25) zalcburgietes piekāpās “UVC Holding Graz”.

Šveigere pirmajā mačā sakrāja 14 punktus, no kuriem viens sakrāts blokā, bet divi – ar servi, bija komandas otra rezultatīvākā spēlētāja, bet otrajā cīņā viņa ar desmit punktiem bija rezultatīvākā spēlētāja komandā, trīsreiz izceļoties blokā. Raciņa abās spēlēs devās laukumā epizodiski un punktus neguva. Zalcburgas vienība ar 27 punktiem 14 spēlēs ir ceturtajā vietā 10 komandu vidū.