Eiduka ārpus TOP 30 “Tour de Ski” posmā sprintā brīvajā stilā

03/01/2024 16:36
Patrīcija Eiduka

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka trešdien Davosā ierindojās 33.vietā “Tour de Ski” seriāla ceturtajā posmā, sacenšoties sprintā brīvajā stilā. Kvalifikācijas sacensībās Eiduka trasi veica ar 33. labāko rezultātu, izslēgšanas cīņām nekvalificējoties.

Labāko rezultātu uzrādīja zviedriete Joanna Sundlinga, kura trasi veica divās minūtēs un 33,43 sekundēs.Eiduka viņai zaudēja 10,88 sekundes, ierindojoties  33.vietā 50 slēpotāju vidū. Viņas rezultāts tika novērtēts ar 85,09 FIS punktiem.

Arī otro un trešo ātrāko laiku sasniedza Zviedrijas slēpotājas. Linna Svāna Sundlingai zaudēja pusotru sekundi, bet Maja Dālkvista – 3,41 sekundi. Ceturtdien plkst.11.45 sportistes sacentīsies iedzīšanā klasiskajā stilā.

Piektdien sprintā brīvajā stilā Eiduka Toblahā izcīnīja savu karjerā augstāko pozīciju šajā disciplīnā – desmito -, bet sestdien finišēja 19. desmit kilometru klasiskajā stilā ar atsevišķu startu. Savukārt pirmdien viņa ieņēma 11.vietu iedzīšanā, distancē uzrādot 13.rezultātu. 6. un 7.janvārī Valdifjemmē distanču slēpotāji cīnīsies attiecīgi distancē ar kopēju startu 15 kilometros klasiskajā un desmit kilometros brīvajā stilā.

Janvāra otrajā pusē notiks Pasaules kausa posmi Oberhofas trasē Vācijā un Gomsas apvidū Šveicē, bet februārī tiks aizvadītas sacensības Ziemeļamerikā – Kenmoras pilsētā Kanādā un Mineapolisas trasē ASV. Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti (Somija), Oslo un Drammenē (Norvēģija), kā arī Fālunā (Zviedrija).

Eidukai iepriekšējā sezona bija sportistei labākā Pasaules kausā, kur viņa uzvarēja U-23 ieskaitē. Pērn janvārī “Tour de Ski” seriāla sacensībās Oberstdorfā viņa 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā izcīnīja piekto vietu, kas ir Latvijas slēpošanas vēsturē augstākā vieta Pasaules kausa posmā.