Eiduka atkal “lido” un “Tour de Ski” trešajā posmā izcīna augsto 11. vietu

01/01/2024 19:15
Patrīcija Eiduka

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka pirmdien Toblahā “Tour de Ski” trešajā posmā izcīnīja 11.vietu 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā, kamēr uzvaru svinēja tūres līdere Džesija Diginsa no ASV.

Eiduka iedzīšanā startēja kā 17. vienu minūti un 22 sekundes pēc Diginsas, kura distancē apliecināja savu pārākumu, finišējot 58 minūtēs un 18,87 sekundēs.Otrā bija vāciete Viktorija Karla, kura Diginsai zaudēja 46,5 sekundes, bet 1,7 sekundes vēlāk cīņā par trešo vietu starp divām zviedrietēm Linna Svāna bija pārāka pār Joannu Sundlingu.

Eiduka sacensību laikā turējās grupā otrā desmita vidū, bet pēdējos kilometros latviete uzlaboja savas pozīcijas, izraujot 11.vietu un finišējot priekšā pārējām sekotājām. Latvijas sportiste Diginsai zaudēja vienu minūti un 56 sekundes, bet no desmitajā pozīcijā finišējušās somietes Kristas Pemekoski atpalika 38 sekundes.

Distancē Eidukai bija 13.labākais rezultāts, kas novērtēts ar 20,52 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) raudzes punktiem – trešo labāko sniegumu sportistes karjerā.

“Tour de Ski” kopvērtējumā pozīcijas un laika starpība ir tāda pati, kā svētdienas iedzīšanas sacensībās. Pasaules kausa kopvērtējumā Eiduka ar 257 punktiem ir 26.pozīcijā. Līdere ar 943 punktiem ir Diginsa, kura par 115 punktiem apsteidz šodien devītajā vietā finišējušo zviedrieti Emmu Ribomu.

Piektdien sprintā brīvajā stilā Eiduka izcīnīja savu karjerā augstāko pozīciju šajā disciplīnā – desmito -, bet sestdien finišēja 19. desmit kilometru klasikā ar atsevišķu startu.

Turpinājumā 3. un 4.janvārī Davosā notiks sacensības sprintā brīvajā stilā un iedzīšanā klasikā, bet 6. un 7.janvārī Valdifjemmē distanču slēpotāji cīnīsies distancēs ar kopēju startu 15 kilometros klasiskajā un desmit kilometros brīvajā stilā.

Janvāra otrajā pusē notiks Pasaules kausa posmi Oberhofas trasē Vācijā un Gomsas apvidū Šveicē, bet februārī tiks aizvadītas sacensības Ziemeļamerikā – Kenmoras pilsētā Kanādā un Mineapolisas trasē ASV. Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti (Somija), Oslo un Drammenē (Norvēģija), kā arī Fālunā (Zviedrija).

Eidukai iepriekšējā sezona bija sportistei labākā Pasaules kausā, kur viņa uzvarēja U-23 ieskaitē. Pērn janvārī “Tour de Ski” seriāla sacensībās Oberstdorfā viņa 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā izcīnīja piekto vietu, kas ir Latvijas slēpošanas vēsturē augstākā vieta Pasaules kausa posmā.