Eiduka iekļūst TOP 20 pasaules čempionāta 10 kilometru brīvajā distancē

28/02/2023 16:02
Patrīcija Eiduka

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka otrdien Planīcā izcīnīja 19.vietu pasaules čempionāta sacensībās desmit kilometru distancē ar atsevišķu startu brīvajā stilā, kamēr Kitija Auziņa ierindojās 59.pozīcijā.

Visātrāk šo distanci – 23 minūtēs un 40,8 sekundēs – veica amerikāniete Džesija Diginsa. Pārējās divas godalgas ieguva Zviedrijas slēpotājas Frīda Kārlsone un Eba Andešsone, kuras zaudēja attiecīgi 14,0 un 19,5 sekundes. Pēdējos divarpus kilometrus Diginsa veica deviņas sekundes ātrāk par Kārlsoni. Diginsa kļuva par vēsturē pirmo ASV distanču slēpotāju, kura izcīnījusi zelta medaļu pasaules čempionāta individuālajās sacensībās.

Eiduka finišēja 25 minūtēs un 1,3 sekundēs jeb vienu minūti un 20,5 sekundes lēnāk par Diginsu. Latvijas sportiste sasniedza augstāko pozīciju no U-23 vecuma grupas slēpotājām un viņas sniegums bija 45,33 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu vērtē. Auziņa čempionei zaudēja četras minūtes un 49,5 sekundes, tiekot pie 163,01 FIS punkta.  Sacensībās startēja 81 distanču slēpotāja.

Plānots, ka Eiduka startēs arī 30 kilometru klasikā ar kopēju startu, kā arī stafetē Latvijas izlases sastāvā. 15 kilometru skiatlona sacensībās viņa izcīnīja augsto 11.vietu.

Pirms diviem gadiem Vācijas pilsētā Oberstdorfā notikušajās meistarsacīkstēs biatloniste Baiba Bendika finišēja 35.vietā, Eiduka – 43.vietā, Auziņa – 77.vietā, bet Samanta Krampe – 86.vietā. Uzvaru 2021.gada čempionātā šajā disciplīnā izcīnīja norvēģiete Terēze Juheuga, kura ir noslēgusi savu profesionālo karjeru un titulu neaizstāvēja. Planīcā notiekošajā pasaules čempionātā distanču slēpošanā Latviju pārstāv 12 sportisti.