Eiduka izcīna vietu TOP 10 PK sacensībās 50 kilometru distancē

12/03/2023 13:37
Patrīcija Eiduka

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka svētdien Oslo izcīnīja devīto vietu Pasaules kausa sacensībās 50 kilometros brīvajā stilā ar kopēju startu, tik garu distanci veicot pirmo reizi karjerā.

Devītā vieta Eidukai ir trešais labākais rezultāts karjerā Pasaules kausa sacensībās. Uzvaru spraigā finišā izcīnīja norvēģiete Rangnhilla Glēšena-Hāga, kura finišēja divās stundās 13 minūtēs un 36,1 sekundē. Eiduka distanci beidza divās stundās 15 minūtēs un 7,3 sekundēs jeb vienu minūti un 31,2 sekundes pēc uzvarētājas.

Pirms šīs sezonas Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) pielīdzināja sieviešu distanču garumu vīriešu distancēm.

Eidukai šīs bija pirmās sacensībās pēc Planīcā notikušā pasaules čempionāta, kurā viņa izcīnīja vietas otrajā desmitā – 11.vietu 15 kilometru skiatlonā, 19.pozīciju desmit kilometros brīvajā stilā un 17.vietu 30 kilometros klasiskajā stilā.

23 gadus vecā Eiduka aizvada savu labāko sezonu Pasaules kausā. Janvārī “Tour de Ski” seriāla sacensībās Oberstdorfā viņa 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā izcīnīja piekto vietu, kas ir Latvijas slēpošanas vēsturē visaugstākā pozīcija Pasaules kausā.