Eiduka nefinišē PK sezonas noslēdzošajā posmā

26/03/2023 14:14
Nokopēts
Patrīcija Eiduka

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, kura šosezon uzvarēja Pasaules kausa U23 ieskaitē, svētdien Somijā nefinišēja sezonas pēdējās sacensībās – 20 kilometru distancē klasiskajā stilā ar kopēju startu. Pasaules kausa kopvērtējumā Eiduka ierindojās 22.vietā.

Sacensību sākumā Eiduka bija grupas priekšā, bet pēc pieciem kilometriem ierindojās pēdējā, 53.pozīcijā. Nākamo atzīmi latviete nesasniedza. Uzvaru slēpojuma beigās nodrošināja norvēģiete Anne Hjersti Kalvo, kura finišēja 51 minūtēs un 4,3 sekundēs. Cīņā par otro vietu ātrākā bija zviedriete Jonna Sundlinga, kura uzvarētājai zaudēja deviņas sekundes desmitdaļas. Vēl divas desmitdaļas atpalika vāciete Katarīna Henniga un tikpat aiz pirmā trijnieka palika zviedriete Eba Andešsone.

Eiduka uzvaru U23 vērtējumā bija nodrošinājusi pirms sezonas pēdējām Pasaules kausa sacensībām, tuvāko sekotāju Margrētu Bergano no Norvēģijas pārspējot par 335 punktiem. Kopējā ieskaitē Eiduka ar 798 punktiem ierindojās 22.vietā, no pirmā divdesmitnieka, kuru noslēdza Andešsone, atpaliekot 55 punktus, bet Lielo kristāla globusu pirms svētdienas mačiem bija nodrošinājusi norvēģiete Tīrila Udnesa Venga.

23 gadus vecā Eiduka aizvadīja savu labāko sezonu Pasaules kausā. Janvārī “Tour de Ski” seriāla sacensībās Oberstdorfā viņa 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā izcīnīja piekto vietu, kas ir Latvijas slēpošanas vēsturē visaugstākā pozīcija Pasaules kausā.

Vīriešiem uzvaru svinēja sezonas čempions, norvēģis Juhanness Klēbo, kurš finišēja 44 minūtēs un 13,0 sekundēs. No pirmā septītnieka seši bija norvēģi – otrais ar 5,4 sekunžu deficītu bija Pols Golbergs, bet vēl sešas sekundes desmitdaļas zaudēja zviedrs Viljams Poromā.

Vīgants zaudēja četras minūtes un 39,0 sekundes, kas deva 63.vietu no 66 finišējušajiem slēpotājiem.

Lielo kristāla globusu izcīnīja Klēbo, bet atsevišķi bez sprinta distancēm viņš par 104 punktiem piekāpās Golbergam. Vīgants divās sacensībās guva ieskaites punktus, kopumā 15, un ierindojās 167.pozīcijā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām