Eiduka pirmo reizi karjerā iekļūst labāko četrdesmitniekā PČ skiatlona disciplīnā

27/02/2021 14:10

Skiatlons

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Vācijā pasaules čempionātā skiatlonā 15 kilometru distancē ierindojās 38.vietā, kamēr par čempioni tika kronēta norvēģiete Terēze Juhauga. Uzvaru skiatlonā svinēja Juhauga, kura 15 kilometrus noslēpoja 38 minūtēs un 35,5 sekundēs. Viņa par pusminūti apsteidza zviedrieti Frīdu Karlsoni, kamēr bronzas medaļniece Eba Andešsone no Zviedrijas līderei zaudēja 30,2 sekundes.

Eiduka līderei zaudēja piecas minūtes un 18,7 sekundes, kas ļāva ieņemt 38.vietu. Slēpotāja iepriekš karjerā šajā disciplīnā vēl ne reizi nebija iekļuvusi labāko četrdesmitniekā. Par savu sniegumu Eiduka nopelnīja 192,69 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ranga punktus. Līdz šim vienīgo skiatlonu Eiduka bija aizvadījusi pērn Pasaules kausā turpat Oberstdorfā, kur 56 slēpotāju konkurencē ieņēma 44.vietu.

Pēc pirmajiem 7,5 kilometriem klasiskajā stilā Eiduka ierindojās 38.pozīcijā, no līderēm atpaliekot vairāk par divām minūtēm. Jau tobrīd vadošais trīsdesmitnieks bija 40 sekunžu attālumā.  Viņa bija vienīgā Latvijas pārstāve dāmu konkurencē. Sacensībās kopumā piedalījās 59 slēpotājas. Zināms, ka Eiduka pasaules čempionātā vairs startēs tikai vienā disciplīnā. Viņa 2.martā paredzējusi piedalīties 10 kilometru brīvā stila slēpojumā.

Tāpat sestdien sacensības aizvadīja vīri, kuri spēkojās 15+15 kilometru distancē. Visātrāk finišu sasniedza Krievijas izlases līderis un šīs sezonas Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Aleksandrs Boļšunovs, kurš distanci mēroja vienā stundā 11 minūtēs un 33,9 sekundēs. Viņš par 1,1 sekundi apsteidza norvēģi Sīmenu Hegstadu Krīgeru, kamēr viņa tautietis Hans Kristers Holunds iepalika 1,7 sekundes.

Aiz goda pjedestāla nākamās trīs vietas ieņēma norvēģi Juhanness Klēbo, Emīls Iversens un Sjurs Rēte. Boļšunovam pasaules čempionātā līdz šim vēl nebija izdevies izcīnīt zelta medaļu. Iepriekš viņš ticis pie četriem sudrabiem. Vienīgais Latvijas pārstāvis Raimo Vīgants līderim zaudēja nepilnas sešas minūtes, kas ļāva ieņemt 42.pozīciju starp 76 sportistiem. Par savu sniegumu sportists nopelnīja 117,15 FIS ranga punktus.

Svētdien pasaules čempionātā notiks komandu sprinta sacensības, bet pirmdien un otrdien sportistiem tiks dota atpūta. Sieviešu konkurencē skiatlonā sportistes pirmos 7,5 kilometrus mēro kalsiskajā stilā, bet otrus 7,5 kilometrus – slidsolī. Šādi pati kārtība ir vīru 15+15 kilometru sacensībās.

Jau ziņots, ka Eiduka ceturtdien Oberstdorfā spēcīgā konkurencē ieņēma 43.vietu pasaules čempionāta sacensībās sprintā klasiskajā stilā. Kvalifikācijā Eiduka finišēja pēc divām minūtēm un 54,33 sekundē, uzvarētājai Juhannai Hagstrēmai no Zviedrijas zaudējot 15,03 sekundes, kas deva 113,20 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktus. Vēl no latvietēm kvalifikācijā Kitija Auziņa ieņēma 73.vietu (318,21 FIS punkts), Samanta Krampe bija 75. (336,36), bet Estere Volfa ierindojās 82.pozīcijā (444,29) 111 sportistu konkurencē.

Vīriešiem no Latvijas labāko rezultātu uzrādīja Raimo Vīgants, kurš sprinta distanci veica trīs minūtēs un 26,55 sekundēs, kvalifikācijas uzvarētājam Juhannesam Klēbo no Norvēģijas zaudējot 26,47 sekundes. Vīgants ieņēma 70.vietu un par savu sniegumu nopelnīja 176,39 FIS punktus. Piecas pozīcijas zemāk bija Indulis Bikše (190,05 FIS punkti), 83.vietu ieņēma Niks Saulītis (214,30), bet 101. bija Lauris Kaparkalējs (309,20). Pasaules čempionāts Oberstdorfā norisināsies līdz 7.martam.

PČ biatlonā jauniešiem

Latvijas biatloniste Solvita Maļina sestdien Austrijā pasaules čempionātā jauniešiem individuālajā desmit kilometru disciplīnā ierindojās 56.vietā. Meiteņu konkurencē uzvaru svinēja francūziete Žanna Rišāra, kura par 32,7 sekundēm apsteidza slovēnieti Lenu Repincu, bet Emma Kapustova no Slovākijas atpalika par minūti un 3,01 sekundi.

No četrām Latvijas biatlonistēm vislabāko sniegumu demonstrēja Maļina, kura četrās šautuvēs kopumā pieļāva sešas kļūdas un ierindojās 56.vietā. Viņa uzvarētājai zaudēja astoņas minūtes un 13,7 sekundes. Pozīciju zemāk ar septiņām kļūdām šaušanā bija Līva Šahno, kura Francijas pārstāvei zaudēja astoņas minūtes un 19,6 sekundes. Vēl viena Latvijas sportiste Viktorija Spruģevica šaušanā kļūdījās septiņas reizes, līderei zaudēja vairāk nekā 12 ar pusi minūtes un ierindojās 82.vietā.

Tikmēr Signe Miķelsone pieļāva 11 “pūdeļus”, kā rezultātā Rišāra viņu apsteidza par 16 minūtēm un 20,8 sekundēm, kas deva 91.pozīciju. Meiteņu konkurencē piedalījās 99 sportistes. Vēlāk puišu konkurencē uzvaru izcīnīja krievs Deniss Irodovs, kurš par 32,4 sekundēm apsteidza francūzi Edgāru Genī. Bronzas medaļu ieguva mājinieks Leons Kīnesbergers, kurš līderim zaudēja 32,7 sekundes.

No Latvijas sportistiem vislabāk veicās Reinim Volbergam, kurš četrās šautuvēs kopumā neaizvēra četrus mērķus un ierindojās 57.pozīcijā. Viņš Krievijas sportistam zaudēja piecas minūtes un 57,8 sekundes. Imants Maļina šautuvēs pieļāva piecas kļūdas, finišu sasniedza septiņas minūtes un 51,9 sekundes aiz uzvarētāja, ierindojoties 71.pozīcijā. Vēl viens Latvijas biatlonists Aleksandrs Kuzņecovs nespēja aizvērt 11 mērķus un ierindojās 91.vietā. Viņš Irodovam zaudēja vairāk nekā 11 minūtes.

Puišu konkurencē kopumā startēja 112 sportisti, no kuriem viņš finišu nesasniedza. Svētdien 12,5 kilometru individuālajā disciplīnā spēkosies juniores, bet junioriem priekšā 15 kilometru sacensības. Pasaules čempionāts jauniešiem un junioriem Austrijā norisināsies līdz 6.martam.

PČ orientēšanās ar slēpēm

Latvijas sportiste Jūlija Matvijenko sestdien Igaunijā ierindojās 31.vietā pasaules čempionātā orientēšanās ar slēpēm vidējā distancē. Dāmu konkurencē 8,6 kilometru distanci visātrāk veica mājiniece Deizija Kudre, kura finišu sasniedza pēc 50 minūtēm un 23 sekundēm. Viņa par 17 sekundēm apsteidza Zviedrijas pārstāvi Annu Magdalēnu Olsoni, bet bronzu izcīnīja Aļena Trapezņikova, kura startē zem neitrāla karoga. Viņa uzvarētājai zaudēja 59 sekundes.

Vienīgā Latvijas pārstāve Matvijenko finišu sasniedza pēc vienas stundas piecām minūtēm un 18 sekundēm, kas ļāva ierindoties 31.vietā.  Dāmu konkurencē sestdien startēja 39 sportistes, bet pie rezultāta tika par četrām mazāk.

Vīru konkurencē 9,9 kilometrus visātrāk veica Jorgens Baklids no Norvēģijas, kurš distancē pavadīja 51 minūti un 56 sekundes. Zviedrs Markuss Lundholms atpalika vienu minūti un 37 sekundes, bet bronzas medaļu izcīnīja Nikola Millers no Šveices, kurš finišu sasniedza teju divas minūtes vēlāk. No Latvijas sportistiem vislabāk veicās Jānim Baunim, kurš ierindojās 34.vietā. Baunis uzvarētājam zaudēja nepilnas 13 minūtes.

Tikmēr Nauris Neimanis finišu sasniedza pēc stundas deviņām minūtēm un 46 sekundēm, kas ļāva ierindoties 42.vietā. Nominālais Latvijas izlases līderis Raivo Kivlenieks bija viens no sešiem sportistiem, kurš tika diskvalificēts. Jau ziņots, ka trešdien sprintā Kivlenieks bija 26.vietā, Baunis 37.pozīcijā, bet Matvijenko – 36.vietā. Iedzīšanā Kivlenieks izcīnīja 18.vietu, bet Baunis palika bez rezultāta. Matvijenko iedzīšanā bija 33.pozīcijā.

Savukārt Eiropas jauniešu čempionāta (U-17) 4,3 kilometru distancē augsto devīto vietu izcīnīja Ritvars Lepeškins. Viņš uzvarētājam Ollem Ilmāram Jāmam no Igaunijas zaudēja divas minūtes un četras sekundes.  Pozīciju zemāk ierindojās Audris Odo Vītoliņš, kurš dienu iepriekš garajā distancē bija devītais.

Meiteņu konkurencē no Latvijas pārstāvēm vislabāk veicās Anetei Strautai, kura ieņēma 15.vietu. Uzreiz aiz viņas finišēja Latvijas pārstāves Žozefīne Zavjalova un Elīze Bremze. Visbeidzot pasaules čempionātā junioriem (U-20) vīru konkurencē Uģis Beķeris bija 16., kamēr Anna Emīlija Šuta ierindojās 19.vietā. Svētdien sacensības norisināsies sprinta stafetē, kamēr junioriem un jauniešiem – stafetē. Šīs ir pirmās starptautiskās orientēšanās sacensības kopš pagājušā gada marta. Latvijas izlase uz Igauniju devusies 18 sportistu sastāvā.

Pasaules čempionāts orientēšanās ar slēpēm norisinās ik pēc diviem gadiem. Iepriekšējā čempionātā, kas notika Zviedrijā, labākos rezultātus uzrādīja Nauris Raize un Raivo Kivlenieks, iekļūstot labāko divdesmitniekā. Kivlenieks, kura karjeras labākais rezultāts ir 2017.gada pasaules čempionāta garajā distancē izcīnītā 12.vieta, startē arī Igaunijā.

Čempionāta programmā šogad ir nelielas izmaiņas un pirmoreiz nenotika garā distance. Tās vietā pēc sprinta sacensību rezultātiem notika iedzīšana. Tāpat nenotiks arī klasiskā trīs dalībnieku stafete, bet gan sprinta stafete, kur divi sportisti, savstarpēji mainoties, veiks sešus etapus. Junioru un jauniešu sacensību programmā gan izmaiņu nav. Pasaules čempionātā uz starta stāsies 104 sportisti no 17 valstīm, kamēr junioru konkurencē sacentīsies 66, bet starp jauniešiem 72 jaunie orientieristi.

Pieslēgties

Dienas fokusā

18/04/2021 11:19

Nosaukts hokeja izlases sastāvs spēlēm pret Slovākiju, iekļauts arī 40 gadus vecais Kr. Rēdlihs

Latvijas hokeja federācija (LHF) savā mājaslapā paziņojusi valstsvienības sastāvu gaidāmajām pārbaudes spēlēm pret Slovākiju. Jau rītdien, 19. aprīlī, hokeja izlase dosies uz Slovākiju, lai, gatavojoties 2021. gada pasaules čempionātam Rīgā,…