Eidukai 41.vieta PK distanču slēpošanā sprinta posmā, sacensībās uzvar Skistada

25/03/2023 15:50
Patrīcija Eiduka

Latvijas slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Pasaules kausa distanču slēpošanā posmā Lahti ieņēma 41.vietu sprintā, bet uzvaru svinēja norvēģiete Kristīne Stavosa Skistada.

Eiduka kvalifikācijā 56 sportistu konkurencē finišēja pēc trim minūtēm un 21,46 sekundēm, par 14,59 sekundēm atpaliekot no labākā laika īpašnieces zviedrietes Jonnas Sundlingas. Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu izteiksmē Eidukas rezultāts tika novērtēts ar 93,69 punktiem.  Izslēgšanas cīņās iekļuva 30 ātrākās slēpotājas.

Uzvaru sestdien svinēja Skistada, svinot piekto panākumu karjerā. Viņa finālā trasi veica trīs minūtēs un 8,63 sekundēs. Otrā 0,13 sekundes aiz uzvarētājas finišēja Sundlinga, trešā, Skistadai zaudējot 6,55 sekundes, – uzvarētājas tautiete Tīrila Udnesa Venga.

Tikmēr Latvijas slēpotājs Raimo Vīgants Lahti Pasaules kausa distanču slēpošanā posmā ieņēma 65.vietu sprintā klasiskajā stilā, bet Niks Saulītis finišēja 71.vietā, bet uzvaru sacensībās svinēja norvēģis Juhanness Klēbo. Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu izteiksmē Vīganta rezultāts tika novērtēts ar 114,32 punktiem, bet Saulītis saņēma 163,32 punktus.

Vīriešiem labāko rezultātu kvalifikācijā uzrādīja kopvērtējumā jau uzvarējušais norvēģis Juhanness Klēbo, kurš trasi veica divās minūtēs un 43,12 sekundēs. Vīgants Klēbo zaudēja 15,54 sekundes, bet Saulītis 72 slēpotāju konkurencē norvēģim piekāpās 22,20 sekundes un ieņēma 71.vietu.

Arī finālsacensībās ātrākais bija Klēbo, trasi veicot divās minūtēs un 48,58 sekundēs. Viņš par 0,75 sekundēm apsteidza zviedru Kalli Halvarsonu un par 0,93 sekundēm – tautieti Ēriku Valnesu. Pasaules kausa sezona noslēgsies svētdien, kad slēpotāji sacentīsies 20 kilometru distancē klasiskajā stilā ar kopēju startu.