Eiduka PK posmā pārvar sprinta kvalifikāciju

03/02/2023 13:43
Patrīcija Eiduka

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka piektdien Itālijā Pasaules kausa posmā pārvarēja kvalifikāciju sprinta sacensībās brīvajā stilā, uzrādot 27.rezultātu.

Eiduka kvalifikācijā 1,5 kilometrus noslēpoja divās minūtēs un 58,19 sekundēs, kas bija 10,93 sekundes lēnāk par atlases uzvarētāju zviedrieti Jonnu Sundlingu, un 55 slēpotāju vidū ieņēma 27.vietu, iekļūstot nākamajā kārtā. Ar savu rezultātu Eiduka nopelnīja 78,42 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktus. Finālcīņas, kurās startēs 30 ātrākās slēpotājas, sāksies plkst.15.30.

Tikmēr vīriešu sacensībās Raimo Vīgants sprinta kvalifikācijas sacensībās brīvajā stilā sasniedza 43. labāko rezultātu, bet Niks Saulītis finišēja 62.vietā, nākamajā sacensību kārtā neiekļūstot.

Vīgants savā slēpojumā sasniedza rezultātu divas minūtes un 37,08 sekundes, no labākā rezultāta autora Norvēģijas distanču slēpotāja Juhannesa Klēbo atpaliekot 7,93 sekundes un sakrājot 63,80 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktus. Saulītis Klēbo piekāpās 17,53 sekundes, ieņemot 62.vietu 69 sportistu vidū un finišējot ar 141,04 FIS punktiem.

Starp abiem Latvijas sportistiem sarindojās četri Igaunijas slēpotāji, augstāko vietu ieņemot Martinam Himmam, kurš Vīgantam zaudēja 0,86 sekundes un ieņēma 46.vietu. Sacensības bez latviešu klātbūtnes turpināsies plkst.15.57 pēc Latvijas laika.