Eiduka: Šobrīd ir izdarīts tik daudz, ka domāju, ka neviens to negaidīja

07/01/2024 20:08
Nokopēts

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka ir gandarīta par šī gada “Tour de Ski” seriāla kopvērtējumā izcīnīto astoto vietu, sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu “Sporta Studija” izcēla Latvijas sportiste.

Jau ziņots, ka svētdien Eiduka noslēdzošajā posmā, sacenšoties desmit kilometros brīvajā stilā ar kopēju startu, ieņēma piekto vietu un atkārtoja augstvērtīgāko rezultātu Latvijas slēpošanas vēsturē.  “Nebija pārliecības par saviem spēkiem un par to, uz ko esmu spējīga, jo sezonas sākums bija pilns ar problēmām un nezināju, kā būsim tikuši cauri tam visam. Šobrīd ir izdarīts tik daudz, ka domāju, ka neviens to negaidīja. Esmu ļoti gandarīta par šīs tūres rezultātiem,” teica Eiduka.

Pēdējā no septiņiem “Tour de Ski” posmiem pēdējā trešdaļā no distances sportistes devās augšup kalnā pa kalnu slēpošanas trasi. Latvijas sportiste atklāja, ka pirms starta cerēja, ka noslēdzošajā posmā viņa aizvadīs vienu no labākajām dienām, jo tā bija viņai parocīga distance. “Kalna vidū, kad satiku savu fanu klubu, bija tādas ovācijas, ka tas mani dzina uz priekšu. [Pirms stāvā kāpuma] nenostrādāja taktika un es neieguvu labu pozīciju ejot iekšā ielejā pirms kalna, tāpēc es sapratu, ka tagad ir jānomierinās un vienkārši jātiek līdz kalnam. Tad es sapratu, ka jāiegūst pēc iespējas labāka pozīcija jau pašā sākumā, jo citādāk būs ļoti grūti kādu apdzīt,” skaidroja Eiduka.

“Tour de Ski” kopvērtējumā uzvaru svinēja ASV sportiste Džesika Diginsa, kurai Latvijas pārstāve zaudēja divas minūtes un 23,5 sekundes un ieņēma astoto vietu, pirmo reizi tūri noslēdzot pirmajā desmitniekā.

Janvāra otrajā pusē notiks Pasaules kausa posmi Oberhofas trasē Vācijā un Gomsas apvidū Šveicē, bet februārī tiks aizvadītas sacensības Ziemeļamerikā – Kenmoras pilsētā Kanādā un Mineapolisas trasē ASV. Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti (Somija), Oslo un Drammenē (Norvēģija), kā arī Fālunā (Zviedrija).

Eidukai lielisks pēdējais “Tour de Ski” posms, atkārtojot augstvērtīgāko rezultātu Latvijas vēsturē

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.8
4
1.66
1.66
4.2
4.8
4.6
3.9
1.7
1.41
4.75
7.5
2.85
3.7
2.3
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām