Eiduka “Tour de Ski” turpina ar 15. vietu 15 km distancē ar kopēju startu

06/01/2024 14:04
Patrīcija Eiduka

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Valdifjemmē priekšpēdējā “Tour de Ski” seriāla posmā finišēja 15.vietā 15 kilometru distancē klasiskajā stilā ar kopēju startu.

Eiduka trasi veica 54 minūtēs un 8,8 sekundēs, uzvarētājai zviedrietei Linnai Svānai zaudējot 19,1 sekundi. Eidukas sniegums sestdien tika novērtēts ar 8,28 FIS punktiem.

Otro vietu 32 sportistu konkurencē ieņēma uzvarētājas tautiete Frīda Kārlsone, uzvarētājai zaudējot 0,4 sekundes, bet trešo – vāciete Katarina Henniga, Svānai piekāpjoties 1,6 sekundes.

Pirms pēdējā “Tour de Ski” posma Eiduka līderei amerikānietei Džesijai Diginsai zaudē minūti un 50 sekundes, ierindojoties 12.vietā.

Diginsa par 39 sekundēm apsteidz norvēģieti Heidi Vengu un par 42 sekundēm – zviedrieti Kārlsoni. Pasaules kausa kopvērtējumā vadībā ar 1067 punktiem joprojām ir amerikāniete Džesija Diginsa, apsteidzot tautieti Roziju Brenenu, kurai ir 875 punkti, un Zviedrijas slēpotāju Emmu Ribomu, kurai ir 862 punkti, bet vēl par astoņiem punktiem atpaliek Svāna. Eiduka ar 286 punktiem ir 26.vietā.

Svētdien sportistes sacentīsies desmit kilometru brīvā stila distancē ar kopēju startu, kur daļa no posma būs jāveic augšup pa kalnu slēpošanas trasi. Sacensības tiešraidē translēs kanālā “Eurosport 1”.

Pagājušajā nedēļā piektdienā sprintā brīvajā stilā Eiduka Toblahā izcīnīja savu karjerā augstāko pozīciju šajā disciplīnā – desmito -, bet sestdien finišēja 19. desmit kilometru klasiskajā stilā ar atsevišķu startu. Savukārt pirmdien viņa ieņēma 11.vietu iedzīšanā, distancē uzrādot 13.rezultātu, un trešdien, sacenšoties sprintā brīvajā stilā, ierindojās 33.pozīcijā, bet ceturtdien 20 kilometru iedzīšanā klasiskajā stilā bija 18.vietā.

Janvāra otrajā pusē notiks Pasaules kausa posmi Oberhofas trasē Vācijā un Gomsas apvidū Šveicē, bet februārī tiks aizvadītas sacensības Ziemeļamerikā – Kenmoras pilsētā Kanādā un Mineapolisas trasē ASV. Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti (Somija), Oslo un Drammenē (Norvēģija), kā arī Fālunā (Zviedrija).

Eidukai iepriekšējā sezona bija sportistei labākā Pasaules kausā, kur viņa uzvarēja U-23 ieskaitē. Pērn janvārī “Tour de Ski” seriāla sacensībās Oberstdorfā viņa 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā izcīnīja piekto vietu, kas ir Latvijas slēpošanas vēsturē augstākā vieta Pasaules kausa posmā.