Eiduka un Vīgants PK sprinta sacensībās nesasniedz izslēgšanas cīņas

25/11/2022 15:50
Patrīcija Eiduka

Latvijas vadošie distanču slēpotāji Patrīcija Eiduka un Raimo Vīgants piektdien Rukā, Somijā, ieņēma attiecīgi 39. un 51.vietu Pasaules kausa pirmā posma kvalifikācijā 1,4 kilometru sprintā klasiskajā stilā.  Pārējie četri Latvijas distanču slēpotāji, debitējot šāda līmeņa sacensībās, ieņēma vietas beigu galā.

Sievietēm kvalifikācijā Eiduka šo distanci mēroja trīs minūtēs un 0,17 sekundēs, kvalifikācijas uzvarētājai Anei Apelkvistai Stēnsetai no Norvēģijas zaudējot 11,32 sekundes. Pirmais trīsdesmitnieks, kas vēlāk piedalīsies izslēgšanas cīņās, bija 3,78 sekunžu attālumā. Vēl debitantes Kitija Auziņa un Samanta Krampe uzvarētājai zaudēja attiecīgi 26,63 un 27,38 sekundes, kas deva 55. un 57.vietu 59 sportistu konkurencē. Eiduka par savu sniegumu nopelnīja 80,45 FIS punktus, bet pārējām divām latvietēm bija attiecīgi 189,26 un 194,59 FIS punkti.

Dubultuzvaru finālā izcīnīja zviedrietes. Uzvarēja Emma Ribuma, kura finišēja divās minūtēs un 49,22 sekundēs. Viņa par 0,91 sekundi apsteidza tautieti Johannu Hagstrēmu un par vēl divām sekundes simtdaļām – norvēģieti Tirilu Udnesu Vengu. Vīgants atlases kārtā finišēja divās minūtēs un 36,74 sekundes jeb 11,02 sekundes lēnāk par kvalifikācijas uzvarētāju, norvēģi Juhannesu Klēbo. No 30.vietas viņu šķīra 4,92 sekundes.

Laurs Kaparkalējs bija 17,06 sekundes lēnāks par Klēbo, bet Niks Saulītis zaudēja 26,33 sekundes, viņiem ieņemot 63. un 65.vietu starp 66 distanču slēpotājiem. Vīgants tika pie 90,75 FIS punktiem, Kaparkalējs – 140,49 punktiem un Saulītis – pie 216,83 punktiem. Latvijas vadošie distanču slēpotāji Eiduka un Vīgants startēs arī mačos sestdien un svētdien, bet četri debitanti piedalījās tikai sprintā.

Sestdien būs sacensības desmit kilometros klasiskajā stilā ar intervālu startu, kas sievietēm sāksies plkst.12, bet vīriešiem – plkst.14.30. Svētdien 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā sportisti trasēs dosies attiecīgi plkst.13 un plkst.14.30. Pasaules kausa sacensības tiešraidē translē kanāls “Eurosport 1”.

Sezonas otrās Pasaules kausa sacensības iecerētas nākamajā nedēļas nogalē Lillehammerē, bet vēl pēc nedēļas turpat Norvēģijā plānots posms Beitustēlenē. Decembra vidū būs sacensības Davosā, bet gada nogalē sāksies prestižais “Tour de Ski” seriāls. Pasaules čempionāts šosezon paredzēts februāra un marta mijā Planīcā, Slovēnijā.

Eiduka sezonu sāka mēneša vidū Muonio, Somijā, kur spēcīgā konkurencē izcīnīja devīto vietu Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās desmit kilometru distancē brīvajā stilā. Iepriekšējā nedēļas nogalē latviete Beitustēlenē desmit kilometros brīvajā stilā bija 12.pozīcijā. Vīgants startēja tikai Muonio, kur labāko rezultātu sasniedza 15 kilometros brīvajā stilā, izcīnot 31.vietu.