Eidukai 18.vieta “Tour de Ski” posmā iedzīšanā klasiskajā stilā

04/01/2024 14:46
Patrīcija Eiduka

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka ceturtdien Davosā finišēja 18.vietā “Tour de Ski” seriāla piektajā posmā 20 kilometru iedzīšanā klasiskajā stilā.

Eiduka startēja ar 27.numuru minūti un desmit sekundes pēc Zviedrijas sportistes Linnas Svānas, kura dienu iepriekš uzvarēja sprinta sacensībās brīvajā stilā. Latvijas sportiste pēc 5,7 kilometru atzīmes jau bija pakāpusies uz 23.pozīciju, bet vēl pēc nepilniem sešiem kilometriem viņa bija 19.vietā, atpaliekot no līderēm 22 sekundes. Pēc 18,6 kilometru atzīmes Eiduka bija noslīdējusi uz 21.pozīciju, taču atpalika no līderes norvēģietes Astridas Eires Slinnas 15,1 sekundi.

Uzvaru izcīnīja Somijas sportiste Kertu Niskanena, kura finišēja stundā 12 minūtēs un 0,7 sekundēs, bet otro vietu ieņēma amerikāniete Rouzija Brenana, zaudējot uzvarētājai tikai 0,8 sekundes. Labāko trijnieku noslēdza vēl viena ASV sportiste Džesija Diginsa, piekāpjoties somietei 8,7 sekundes.

Eiduka finišu sasniedza pēc stundas 12 minūtēm un 25,9 sekundēm un zaudēja Niskanenai 25,2 sekundes. “Tour de Ski” kopvērtējumā Eiduka ierindojas 12.pozīcijā, zaudējot līderei Diginsai divas minūtes un 12 sekundes. Pasaules kausa kopvērtējumā Latvijas distanču slēpotāja ar 270 punktiem ir 28.vietā. Pirmajā pozīcijā ar 1037 punktiem atrodas Diginsa, kura par 184 punktiem apsteidz savu tautieti Brenanu.

Piektdien sprintā brīvajā stilā Eiduka Toblahā izcīnīja savu karjerā augstāko pozīciju šajā disciplīnā – desmito -, bet sestdien finišēja 19. desmit kilometru klasiskajā stilā ar atsevišķu startu. Savukārt pirmdien viņa ieņēma 11.vietu iedzīšanā, distancē uzrādot 13.rezultātu, un trešdien, sacenšoties sprintā brīvajā stilā, ierindojās 33.pozīcijā. p6. un 7.janvārī Valdifjemmē distanču slēpotāji cīnīsies attiecīgi distancē ar kopēju startu 15 kilometros klasiskajā un desmit kilometros brīvajā stilā.

Janvāra otrajā pusē notiks Pasaules kausa posmi Oberhofas trasē Vācijā un Gomsas apvidū Šveicē, bet februārī tiks aizvadītas sacensības Ziemeļamerikā – Kenmoras pilsētā Kanādā un Mineapolisas trasē ASV. Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti (Somija), Oslo un Drammenē (Norvēģija), kā arī Fālunā (Zviedrija).

Eidukai iepriekšējā sezona bija sportistei labākā Pasaules kausā, kur viņa uzvarēja U-23 ieskaitē. Pērn janvārī “Tour de Ski” seriāla sacensībās Oberstdorfā viņa 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā izcīnīja piekto vietu, kas ir Latvijas slēpošanas vēsturē augstākā vieta Pasaules kausa posmā.