Eidukai 20.vieta Pasaules kausa posmā 20 kilometru distancē brīvajā stilā

18/12/2022 16:12
Patrīcija Eiduka

Distanču slēpošana sievietēm

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka svētdien Davosā Pasaules kausa distanču slēpošanā ceturtajā posmā ierindojās 20.vietā 20 kilometru distancē brīvajā stilā ar atsevišķu startu.

Eiduka sasniedza rezultātu 51 minūte un 6,5 sekundes, no uzvarētājas amerikānietes Džesijas Diginsas atpaliekot divas minūtes un 23,3 sekundes. Uzrādītais rezultāts Eidukai ir 39,22 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu vērtībā.

Otro vietu 46 sportistu konkurencē ieņēma norvēģiete Ingvilla Flugstade estberga, no Diginsas atpaliekot 5,5 sekundes, bet trešā bija uzvarētājas tautiete Rozija Brenena (+11,2). Pasaules kausa kopvērtējumā pēc desmit disciplīnām Eiduka ar 314 punktiem ieņem 18.vietu. Līdere ar 872 punktiem ir norvēģiete Tirila Udnesa Venga, kura svētdien finišēja ceturtā. Otrā ar 738 punktiem ir Diginsa, bet trešā 118 punktus guvušo sportistu vidū ar 625 punktiem ir somiete Krista Permekoski.

U23 slēpotāju vērtējumā Eiduka ar 314 punktiem saglabā pirmo vietu, par 84 punktiem apsteidzot norvēģieti Helēni Mariji Fossesholmu. Punktus šajā vērtējumā guvušas 27 sportistes.

Jau ziņots, ka sestdien sprintā Eiduka izcīnīja 17.vietu sprintā brīvajā stilā. Eiduka ir vienīgā Latvijas pārstāve šajā posmā, bet pašmāju vadošais slēpotājs vīriešu konkurencē Raimo Vīgants nedēļas nogalē Zviedrijas trasē Estešundā spēcīgā konkurencē startē Skandināvijas kausā.

Pasaules kausa pirmajā posmā Eiduka sprintā klasiskajā stilā ieņēma 39.vietu, desmit kilometros klasikā bija 30., bet 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā izcīnīja 21.vietu. Otrajā etapā Lillehammerē viņa bija 11. desmit kilometru distancē ar atsevišķu startu brīvajā stilā, 12. sprintā brīvajā stilā un ieņēma 25.vietu 20 kilometru klasikā stila distancē ar kopēju startu. Gada nogalē sāksies prestižais “Tour de Ski” seriāls. Pasaules čempionāts šosezon paredzēts februāra un marta mijā Slovēnijas pilsētā Planīcā.

Distanču slēpošana vīriešiem

Latvijas sportists Raimo Vīgants svētdien Estešundā ierindojās 35.vietā Skandināvijas kausa 20 kilometru sacensībās brīvajā stilā ar kopēju startu, uzvaru svinot norvēģim Janam Tomasam Jensenam. Latvijas distanču slēpotājs trasi veica 44 minūtēs un 18,3 sekundēs, Jensenam piekāpjoties divas minūtes un 2,7 sekundes, ierindojoties 35.vietā 204 sportistu konkurencē.

Viņa sasniegtais rezultāts ir 87,75 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu vērts. Pirmās 27 vietas ieņēma norvēģu slēpotāji. Jensens par sekundi apsteidza Harallu Estbergu Āmunnsenu un par 1,3 sekundēm – Hovaru Mosebī.

Piektdien sprinta sacensībās klasiskajā stilā Vīgants ierindojās 46.vietā, sakrājot 88,13 FIS punktus. Uzvaru izcīnīja norvēģis Lāšs Angnars Hjelmesets. Savukārt sestdien Estešundā plānotās desmit kilometru sacensības klasiskajā stilā ar atsevišķu startu nenotika pārlieka aukstuma dēļ.

Vīgants Pasaules kausa sezonu sāka ar dalību pirmajā posmā Rukā, kur sprintā klasiskajā stilā ieņēma 51.vietu, desmit kilometros klasikā bija 69.vietā un divtik garākā distancē iedzīšanā brīvajā stilā bija 60.pozīcijā. Otrajā posmā Norvēģijas trasē Beitustēlenē viņš ieņēma 59.vietu sprintā klasiskajā stilā un izstājās desmit kilometru sacensībās klasiskajā stilā ar atsevišķu startu.

Decembra vidū būs sacensības Davosā, bet gada nogalē sāksies prestižais “Tour de Ski” seriāls. Pasaules čempionāts šosezon paredzēts februāra un marta mijā Slovēnijas pilsētā Planīcā.

Biatlons vīriešiem

Norvēģijas biatlonists Juhanness Dāle svētdien Francijā Pasaules kausa trešajā posmā uzvarēja 15 kilometru distancē ar kopēju startu. Pēc pirmās šaušanas līderpozīcijās izvirzījās norvēģis Juhanness Tīngness Bē, pirmajiem 15 biatlonistiem šaujot perfekti. Par 0,6 sekundēm atpalika viņa tautietis Vetle Šostads Kristiansens, bet par 0,9 sekundēm – vēl viens norvēģis Sturla Holms Lēgreids.

Pēc otrās šaušanas vadībā izvirzījās Lēgreids, par 3,7 sekundēm apsteidzot Kristiansenu un par 5,8 sekundē – Bē. Pēc trešās šaušanas vadību atguva Bē, par 0,8 sekundēm apsteidzot Kristiansenu un par 3,4 sekundēm – Lēgreidu. Visi trešajā šaušanā kļūdījās pa reizei. Ceturto šautuvi kā pirmais atstāja Lēgreids, kurš šaušanā kļūdījās vēl reizi. Par 8,6 sekundēm atpalika šveicietis Sebastians Štalders, kurš trāpīja visos 20 mērķos, bet norvēģis Juhanness Dāle, kurš divreiz kļūdījās trešajā ugunslīnijā, no tautieša atpalika 10,2 sekundes.

Finiša līniju pēc trasē pavadītām 35 minūtēm un 2,2 sekundēm pirmais šķērsoja Dāle, izcīnīdams savu otro uzvaru Pasaules kausa posmos. Viņš par 0,3 sekundēm apsteidza Lēgreidu un par 10,6 sekundēm – Bē, kurš šaušanā bija kļūdījies trīsreiz. Ceturtais finišēja francūzis Fabjēns Klods, piektais – Kristiansens un sestais – Tarjei Bē, bet karjeras labāko rezultātu sasniedza Štalders, ierindodamies astotajā vietā.

Latvijas sportisti labāko 30 biatlonistu skaitā, kuri startēja svētdien, neiekļuva.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc astoņām aizvadītajām sacensībām vadībā ar 599 punktiem ir norvēģis Juhanness Tīngness Bē. 565 punkti ir Lēgreidam, bet 319 punkti – francūzim Emiljēnam Žakelēnam. Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs ar 51 punktu ieņem 38.vietu.

Biatlons sievietēm

Austrijas biatloniste Liza Terēza Hauzere svētdien Francijā Pasaules kausa trešajā posmā uzvarēja 12,5 kilometru distancē ar kopēju startu. Hauzere ar vienu kļūdu trešajā šautuvē finišēja 33 minūtēs un 54,1 sekundē.Tā viņai bija piektā uzvara Pasaules kausa posmos.

Viņa apsteidza divas mājinieces – Žiliju Simonu, kura šautuvē pieļāva divas kļūdas un atpalika no uzvarētājas par 12,3 sekundēm, un Anaisu Ševaljē-Bušē, kura ar vienu kļūdu šautuvē finišēja vēl pēc divām sekundēm. Ceturto vietu ieņēma zviedriete Elvīra Ēberja,, piekto un sesto – vēl divas mājinieces Sofī Šovo un Lū Žanmono.

Latvijas biatlonistes labāko 30 biatlonistu startam nekvalificējās. Ceturtais Pasaules kausa posms no 2.līdz 8.janvārim notiks Pokļukas trasē Slovēnijā, kamēr noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts martā Oslo.