Eidukai 30. vieta PK sacensībās desmit kilometru distancē

26/11/2022 23:54
Patrīcija Eiduka

Patrīcija Eiduka sestdien Somijas pilsētā Rukā Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā distanču slēpošanā ieņēma 30.vietu desmit kilometru distancē klasiskajā stilā ar atsevišķu startu.

Eiduka 61 sportistes konkurencē ieņēma 30.vietu, uzvarētājai zviedrietei Ebai Andersonei zaudējot minūti un 25,5 sekundes. Latvijas slēpotājas sasniegtais rezultāts tika novērtēts ar 45,92 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktiem.

Otro vietu ieņēma uzvarētājas tautiete Frīda Kārlsone, atpaliekot 5,7 sekundes, bet trešā bija vāciete Katarina Henniga, kura Andersonei zaudēja 13,3 sekundes. Sestdien sacensības desmit kilometros klasiskajā stilā ar atsevišķu startu notiek arī vīriešiem.

Piektdien ne Eiduka, ne Raimo Vīgants neiekļuva izslēgšanas cīņās sprintā. Sprintā sacentās arī Kitija Auziņa, Samanta Krampe, Lauris Kaparkalējs un Niks Saulītis, nepārvarot kvalifikācijas barjeru. Svētdien 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā sportistes un sportisti trasē dosies attiecīgi plkst.13 un plkst.14.30. Pasaules kausa sacensības tiešraidē translē kanāls “Eurosport 1”.

Sezonas otrās Pasaules kausa sacensības iecerētas nākamajā nedēļas nogalē Lillehammerē, bet vēl pēc nedēļas turpat Norvēģijā plānots posms Beitustēlenē. Decembra vidū būs sacensības Davosā, bet gada nogalē sāksies prestižais “Tour de Ski” seriāls. Pasaules čempionāts šosezon paredzēts februāra un marta mijā Slovēnijas pilsētā Planīcā.

Eiduka sezonu sāka mēneša vidū Muonio trasē Somijā, kur spēcīgā konkurencē izcīnīja devīto vietu Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās desmit kilometru distancē brīvajā stilā. Iepriekšējā nedēļas nogalē latviete Beitustēlenē desmit kilometros brīvajā stilā bija 12.pozīcijā. Vīgants startēja tikai Muonio, kur labāko rezultātu sasniedza 15 kilometros brīvajā stilā, izcīnot 31.vietu.