Eidukai nepārvar “Tour de Ski” sprinta sacensību klasiskajā stilā kvalifikāciju

06/01/2023 12:17
Patrīcija Eiduka

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka piektdien Itālijā “Tour de Ski” seriāla piektajā posmā izcīnīja 31.vietu sprinta klasiskajā stilā kvalifikācijā.

Labāko laiku distancē sasniedza vāciete Laura Gimlere – trīs minūtes un 3,41 sekunde. Viņa par 0,15 sekundēm apsteidza norvēģieti Tīrilu Udnesu Vengu un par 0,19 sekundēm – tautieti Katarinu Hennigu. Eiduka Gimlerei zaudēja 11,66 sekundes, ierindojoties 31.vietā 44 atlikušo dalībnieču vidū.

Sacensības turpinās 30 ātrākās slēpotājas. Līdz 30.vietai, kuru ieņēma itāliete Martina di Čenta, Eidukai pietrūka 0,39 sekundes. Latvijas slēpotājas sniegums tika novērtēts ar 76,29 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktiem.

Pirmie divi sacensību posmi, kuros slēpotāji sacentās sprintā brīvajā stilā un iedzīšanā klasiskajā distancē desmit kilometru slēpojumā ar kopēju startu, notika Šveices trasē Valmistairā. Pēc vienas dienas pauzes trešais un ceturtais posms notika Vācijas trasē Oberstdorfā, slēpotājiem aizvadot desmit kilometru klasiskā stila sacensības ar atsevišķu startu un 20 kilometru iedzīšanu brīvajā stilā.

Trīs noslēdzošie posmi notiek Itālijas trasē Valdifjemmē. Vēl atlikušas 15 kilometru sacīkstes klasiskajā stilā ar kopējo startu, kā arī septītajā posmā slēpotājiem jāmēro deviņu kilometru distance brīvajā stilā ar kāpumu Čermisa kalnā. Pagājušajā gadā šajā seriālā sacentās gan Raimo Vīgants, gan Eiduka, kura četros posmos vienreiz iekļuva labāko 30 skaitā, bet vēl gadu iepriekš Eiduka kļuva par pirmo Baltijas valstu slēpotāju, kura piedalījusies visos tūres posmos.

Iepriekšējā sezonā par “Tour de Ski” čempioniem kļuva norvēģis Juhanness Klēbo un krieviete Natālija Ņeprjajeva. Eiduka šajā sezonā startējusi Pasaules kausa posmos Rukā, Lillehammerē un Davosā. Līdz šim visaugstāko pozīciju – 11. – viņa izcīnīja desmit kilometru brīvā stila sacensībās Lillehammerē, sasniedzot arī karjeras augstvērtīgāko rezultātu Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu vērtē.

Pasaules čempionāts šosezon paredzēts februāra un marta mijā Slovēnijas pilsētā Planīcā.