Eidukai un Vīgantam 14.vieta PK noslēdzošo sacensību sprinta stafetē

13/03/2022 17:22
Patrīcija Eiduka

Distanču slēpotāja

Latvijas distanču slēpotāji Patrīcija Eiduka un Raimo Vīgants svētdien Fālunā ieņēma 14.vietu Pasaules kausa noslēdzošo sacensību sprinta stafetē brīvajā stilā. Latvijas slēpotāji katrs paguva veikt divus posms un tika apdzīti par apli starp piekto un sesto kilometru, tobrīd atrazdamies 14.vietā. Pirms tam līderi bija pabraukuši garām trīs duetiem.

Eiduka savos starpfinišos uzrādīja 15. un desmito rezultātu, bet Vīgants – trešo un 14. Kā sociālajos tīklos raksta Vīgants, salauzta nūja otrajā posmā neļāva pacīnīties par labāku rezultātu. Latvijas komanda šajās sacensībās bija vienīgā, kuras sastāvā abi sportisti bija U23 vecuma grupas slēpotāji.

Eiduka savos starpfinišos uzrādīja 15. un desmito rezultātu, bet Vīgants – trešo un 14. Pārliecinošu uzvaru svinēja Zviedrijas pirmais duets Jonna Sundlinga un Kalle Halvašons, kuri kopumā 12 kilometrus garo distanci veica 23 minūtēs un 5,91 sekundē.  Cīņa par otro vietu aizritēja starp diviem Norvēģijas duetiem, sudrabu gūstot nomināli otrajam pārim. Tīrila Venga un Martins Levstrems Niengets savus tautiešus Lotu Vengu un Harallu Estbergu Āmunnsenu pārspēja par septiņām sekundes simtdaļām, bet uzvarētājiem zaudēja vairāk nekā desmit sekundes.

Pirms tam norisinājās jauktā stafete, kurā pirmo reizi uzvaru svinēja ASV komanda, kuras sastāvā bija Rozija Brenana, Zeks Ketersons, Skots Patersons un Džesija Diginsa. Fālunā notika sezonas pēdējais Pasaules kausa posms, jo sākotnēji paredzētais sezonas noslēgums Krievijas pilsētā Tjumeņā Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ tika atcelts.

Biatlons

Latvijas biatlonisti Renārs Birkentāls un Baiba Bendika svētdien Otepē izcīnīja 20.vietu Pasaules kausa devītā posma pāru stafetē. Tāpat kā pirms tam jauktajā stafetē, arī pāru stafetē uzvaru svinēja Norvēģijas sportisti, kuriem panākumu sarūpēja Stula Holms Lēgreids un Marte Ulsbū-Reiselanna. Norvēģi vadībā nostiprinājās pēc tam, kad Ulsbū-Reiselanna veica savu pirmo šaušanu stāvus.

Otro vietu izcīnīja zviedri Sebastians Sāmuelsons un Hanna Ēberja, bet trešajā pozīcijā bija vācieši Ēriks Lesers un Franciska Proisa. Norvēģi distancē finišēja pēc 34 minūtēm un 12,8 sekundēm, zviedri zaudēja 12,4 sekundes, bet vācieši bija vēl 5,5 sekundes lēnāki. Lēgraids un Ulsbū-Reiselanna šāva nekļūdīgi un izmantoja tikai vienu rezerves patronu, bet Zviedrijas un Vācijas dueti katrs ņēma talkā pa četrām papildu patronām.

Birkentāls un Bendika iztika bez soda apļiem un pielietoja desmit rezerves patronas, uzvarētājiem zaudējot trīs minūtes un 52,2 sekundes. Aiz Latvijas palika Lietuva, bet mājinieki igauņi izcīnīja 17.vietu. Bulgārija un Slovākija tika apdzītas par apli. Latvijas duets sacensību gaitā bija 20.vietas robežās un šādu pozīciju palīdzēja noturēt lielākoties Bendikas precīzā šaušana – cēsniece izmantoja tikai trīs rezerves patronas.

Jau ziņots, ka pirms tam jauktajā stafetē Rūdis Balodis, Aleksandrs Patrijuks, Annija Keita Sabule un Sanita Buliņa ieņēma 19.vietu jauktajā stafetē, trešajā posmā tiekot apdzīti par apli. Pasaules kausa posms biatlonā Otepē trasē Igaunijā notiks pirmo reizi. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.