“Eintracht” pazemo “Bayern”, Leipciga iznīcina “Mainz”, Liverpūle izrauj uzvaru mača izskaņā

02/11/2019 20:14

Šovakar Eiropas vadošajās futbola līgās norisinājās vairāki mači. Vācijas par sensāciju parūpējās Frankfurtes “Eintracht”, kas uzvarēja čempioni un līgas grandu Minhenes “Bayern” ar 5:1, savukārt Anglijā “Liverpool” turpina saglabāt sešu punktu pārsvaru pār Mančestras “City”

Vācija

Jaunā sezona nav veiksmīga Vācijas čempionei, jo iepriekšējos desmit mačos komanda izcīnījusi vien piecus panākumus. Mačā pret “Eintracht” Minhenes vienība jau devītajā minūtē palika mazākumā pēc Žeroma Boatenga noraidījuma. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 2:1, savukārt mača otrajā pusē Manuela Noiera vārtos ielidoja vēl trīs bumbas. Frankfurtes komandā ar vārtu guvumiem atzīmējušies pieci dažādi spēlētāji.

Ar 18 punktiem desmit spēlēs “Bayern” ieņem ceturto pozīciju līgā, savukārt “Eintracht” pēc panākuma pakāpās uz sesto pozīciju, komandai ir tikai par vienu punktu mazāk.

Vēl vienā mačā Leipcigas “Red Bull” sagrāva “Mainz” ar 8:0. Uzvaras pamati tika ielikti pirmajā puslaikā, kad mājinieki panāca piecu vārtu pārsvaru. Par spēles galveno varoni kļuva 23 gadus vecais “Red Bull” uzbrucējs Timo Verners, kurš šajā spēlē izcēlās ar “hat-trick”.

Leipciga ieņem trešo vietu Vācijā ar 18 punktiem desmit spēlēs.

Citās spēlēs Dortmundes “Borussia” ar 3:0 pieveica “Wolfsburg”, Leverkūzenes “Bayer 04” atzina Menhengladbahas “Borussia” pārākumu ar 1:2, bet Brēmenes “Werder” un “Freiburg” uzvarētāju nenoskaidroja – 2:2.

Anglija

Anglijas premjerlīgas futbola klubs “Liverpool” sestdien vietējā čempionāta spēlē tikai kompensācijas laikā izrāva uzvaru, kamēr titulētā Mančestras “United” piedzīvoja jau ceturto zaudējumu 11 spēlēs.

“Liverpool” viesos ar rezultātu 2:1 (0:1) uzvarēja “Aston Villa”.

Vārtus “Liverpool” rindās guva Sadio Manē un Endrū Robertsons, kamēr mājinieku komandā izcēlās Mahmuds Hasans, kurš futbola aprindās zināms ar iesauku Trezegē.

Mača 16.minūtē Sadio Manē raidījums lidoja nedaudz garām labajam vārtu stabam, bet piecas minūtes vēlāk pēc izspēlēta brīvsitiena, bumbas lidojuma virzienu vārtu priekšā mainīja Trezegē, panākot 1:0. Brīdi vēlāk “liverpūlieši” guva vārtus, tomēr ar VAR palīdzību tiesnesis lēma, ka vārti nav jāskaita, tāpat kā “pendele” 37.minūtē nebija jānozīmē uz mājinieku vārtiem.

Viesu centieni gūt vārtus ilgu laiku nevainagojās ar panākumiem, tomēr 87.minūtē Manē no labās laukuma malas iecentrēja bumbu uz tālo vārtu stabu, kur lielā ātrumā ieskrēja Robertsons, izlīdzinot rezultātu. Pats Manē kompensācijas laika ceturtajā minūtē arī kļuva par mača varoni, jo tieši viņš ar galvu novirzīja bumbu vārtu tīklā pēc izpildīta stūra sitiena.

Uzvara šajā spēlē “Liverpool” aizvien ļauj par sešiem punktiem apsteigt savus tuvākos sekotājus. Šī mača uzvarētāji šosezon 11 spēlēs tikai reizi spēlējuši neizšķirti, pārējos dueļos gūstot uzvaras.

Citā spēlē Mančestras “United” viesos ar rezultātu 0:1 (0:1) piekāpās “Bournemouth”. Viesi vārtus zaudēja mača 45.minūtē, kad precīzi sita Džošua Kings.

“United” atlikušajā laikā nespēja atrast veidus, kā pārspēt mājinieku vārtsargu, piedzīvojot jau ceturto zaudējumu 11 spēlēs. Mančestras vienība šosezon izcīnījusi mazāk uzvaru (trīs) nekā spēlējusi neizšķirti vai zaudējusi.

Tikmēr Londonas “Arsenal” savā laukumā spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Vulverhemptonas “Wanderers”. Londonas klubā vienīgos vārtus guva Pjērs Emeriks Obamejangs, bet viesu rindās izcēlās Rauls Himeness.

Savukārt Mančestras “City” mājās ar 2:1 (0:1) uzveica “Southampton”. Rezultātu 13.minūtē atklāja viesu spēlētājs Džeimss Vards-Provss, bet mājinieki rezultātu izlīdzināja vien 70.minūtē, kad precīzi sita Serhio Agvero. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām uzvaru “City” vienībai izrāva Kails Volkers.

Sestdien laukumā dosies arī Londonas “Chelsea”, kas tiksies ar “Watford”.

Čempionāta līderpozīcijā ar 31 punktu 11 spēlēs ir “Liverpool”, kamēr Mančestras “City” iekrājusi par sešiem punktiem mazāk. Tālāk ar 20 punktiem seko Lesteras “City” un “Chelsea”, bet pirmo piecinieku noslēdz “Arsenal”.

Spānija

Spānijas futbola čempionvienība “Barcelona” sestdien valsts čempionāta spēlē negaidīti piekāpās “Levante” klubam, otrajā puslaikā septiņu minūšu laikā zaudējot trīs vārtus.

“Barcelona” viesos ar rezultātu 1:3 (1:0) kapitulēja “Levante”, kas turnīra tabulā ieņem astoto pozīciju.

Vienīgos vārtus Barselonas komandā guva Lionels Messi, bet mājinieku rindās izcēlās Hosē Kampaņa, Borja Majorals un Nemaņja Rodojo.

Viesiem rezultātu izdevās atklāt 38.minūtē, kad “pendeli” precīzi izpildīja Mesi, kuram tie bija jau sestie vārti sešās spēlēs. Turpinājumā, neraugoties uz lielisko uzbrukuma līniju, kurā spēlēja Antuāns Grīzmans, Luiss Svaress un Mesi, “Barcelona” vairs nespēja gūt vārtus, kamēr mājinieki otrajā puslaikā atbildēja ar trim precīziem raidījumiem septiņu minūšu laikā.

61.minūtē viesu aizsardzību kļūdīties piespieda “Levante”, kā rezultātā pie 16 metru atzīmes bumbu saņēma Kampaņa, raidot to vārtu tīklā. Divas minūtes vēlāk mājinieki devās ātrajā uzbrukumā un ar tālu piespēli izkārtoja Majoralam labu sitiena pozīciju, uzbrucējam no aptuveni 17 metriem ar spēcīgu sitienu panākot jau 2:1.

“Barcelona” neveiksmes ar to nebeidzās, jo 68.minūtē mājiniekiem bija iespēja izpildīt brīvsitienu, kas deva rezultātu. Pirmais sitiens atdūrās viesu aizsardzībā, bet pirmais pie atlēkušās bumbas bija Rodojo, gūstot savas komandas trešos vārtus, kas nodrošināja “Levante” uzvaru pār “Barcelona”.

Zīmīgi, ka Mesi tie bija 500.vārti Spānijas čempionātā, kas gūti tieši ar kreiso kāju.

Citā spēlē Barselonas “Espanyol” mājās ar 1:2 (1:0) piekāpās “Valencia”. Uzvarētāju labā izcēlās Daniels Pareho un Maksimiljano Gomess, kamēr vienīgos “Espanyol” vārtus iesita Marks Roka.

Sestdien laukumā dosies arī Madrides “Real”, kas spēkosies ar Seviljas “Real Betis”.

Pēc 11 spēlēm ar 22 punktiem pirmo vietu čempionātā ieņem “Barcelona”, tālāk ar 21 punktu seko Madrides “Real”, kas aizvadījusi par maču mazāk, bet labāko trijnieku noslēdz “Granada” ar 20 punktiem 11 dueļos. Tikpat punkti ir arī Madrides “Atletico” un “Seville”.