“Eintracht” sakauj “Bayern” un pēc 30 gadu pārtraukuma iegūst Vācijas Kausu

20/05/2018 12:09

Par Vācijas Kausa ieguvēju futbolā vakar kļuva Frankfurtes “Eintracht”, kas vakar finālmačā negaidīt ar 3:1 pārspēja Bundeslīgas grandu Minhenes “Bayern”. Frankfurtes vienībai šis ir pirmais tituls 30 gadu laikā un komanda nākamsezon startēs Eiropas līgas grupu turnīrā.

Berlīnes Olimpiskajā stadionā notikušajā mačā bavārieši tikās aci pret aci ar savu topošo galveno treneri Niko Kovāču, kurš bija pie “Eintracht” stūres, bet jau nākamsezon vadīs tieši “Bayern”. Tas nozīmēja, ka valsts kausa finālmačs vienlaikus bija arī pēdējā spēle Minhenes kluba esošajam galvenajam trenerim Jupem Heinkesam.

Frankfurte Kovāča vadībā arī pērn aizsniedzās līdz finālam, tomēr izšķirošajā mača ar 1:2 piekāpās Dortmundes “Borussia”.

Šī gada finālā rezultātu jau 11. minūtē atklāja horvāts Ante Rebičs, kurš laukuma centrā pats pārtvēra bumbu un pēc partnera piespēles spēja sāncenšu ielenkumā pārspēt Svenu Ulreihu. “Eintracht” saglabāja vadību visa pirmā puslaika garumā, tomēr neilgi pēc pārtraukuma izlīdzinājumu panāca Roberts Levandovskis.

Minhene turpināja dominēt un nebija tālu no izvirzīšanās vadībā, tomēr mača noslēgumā par varoni kļuva Rebičs – pretuzbrukumā saņēmis piespēli horvāts sekmīgi tika galā ar divu “Bayern” aizsargu pretestību un raidīja bumbu gar Ulreihu un vārtu tīkliņā (2:1).

Minhene turpināja palielināt spiedienu un kompensācijas laikā šķietami bija nopelnījusi 11 metru soda sitienu par “Eintracht” spēlētāja Kevina Prinsa Boatenga pārkāpumu pret Havi Martinesu. Tomēr tiesnesis pēc video atkārtojuma noskatīšanās domāja citādi un neapmierināja “Bayern” futbolistu protestus. Jau pašā mača izskaņā visi spēlētāji, tostarp arī vārtsargs Ulreihs, atradās Frankfurtes kluba laukuma pusē, kā rezultātā vienatnē pret tukšiem vārtiem izskrēja Mijats Gačinovičs, uzstādot gala rezultātu – 3:1.

“Eintracht” šis ir piektais Vācijas Kauss kluba pastāvēšanas vēsturē un pirmais tituls vispār kopš 1988. gada.