Eirolīgas “Četru finālā” bez latviešiem – Timma un “Baskonia” atzīst “Fenerbahce” pārākumu

26/04/2018 23:53

ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē zaudējumu piedzīvojusi latviešu basketbolistu Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Viktorijas “Baskonia”, kas savā laukumā ar 83:92 (19:25, 13:23, 30:24, 21:20) piekāpās Stambulas “Fenerbahce” vienībai.

“Baskonia” vienībai, lai pagarinātu sēriju bija nepieciešama uzvara. Tomēr Spānijas klubu pievīla spēles sākums un katastrofālā otrā ceturtdaļā, kurā izdevās iemest vien 13 punktus. Jau pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo bija 32:48 Turcijas komandas labā. Lai gan pēc pārtraukuma Viktorijas pilsētas vienībai izdevās nedaudz atgūties, tomēr “izlieto ūdeni” sasmelt neizdevās un nācās samierināties ar Eirolīgas sezonas noslēgšanu. Sērijā līdz četrām uzvarām pērnās sezonas čempione bija parākā ar 3-1.

Jānis Timma šajā duelī laukumā pavadīja vairāk nekā 16 minūtes, taču ar gūtajiem punktiem neatzīmējās. Latvietis izdarīja tikai vienu tālmetienu, kurš nebija precīzs, kā arī pieļāva trīs kļūdas. Tikmēr Rinalds Mālmanis spēlei tika pieteikts, tomēr laukumā nedevās.

Uzvarētāju rindās lielisks bija Marko Guduričs, kurš “Baskonia” grozā ”sabēra” 22 punktus, bet itāļu basketbolists Nikola Meli pievienoja 21.

“Fenerbahce” kļuva par otro vienību, kura šovakar nodrošināja vietu “Final Four” turnīrā. Par lielākā pārsteiguma autori kļuva Kauņas “Žalgiris”, kurš negaidīti no turnīra “izsita” Pireju “Olympiacos”.