Eirolīgas izpilddirektors komentē Dubaijas un Krievijas komandu iesaistīšanu turnīrā

14/03/2023 20:12
Nokopēts
Māršals Glikmens

ULEB Eirolīgas izpilddirektors Māršals Glikmens sarunā ar “Walla Sport” atklājis, kad turnīram varētu pievienoties komandas no Krievijas un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) pilsētas Dubaijas.

Amerikāņu funkcionārs par turnīra izpilddirektoru kļuva pērn vasarā, un kopš tā laika notikušas sarunas par iespējamo kluba izveidi Dubaijā. Sezonas sākumā Glikmens kopā ar vairākiem Eirolīgas klubu pārstāvjiem pat devās uz AAE, lai detaļas izrunātu sīkāk. Tomēr, kā atklājis Glikmens, tad nākamajā gadā uz Tuvajiem Austrumiem komandas vēl nedosies.

“Komanda no Dubaijas nākamajā sezonā nepiedalīsies Eirolīgā. Mums ar viņiem ir bijušas daudzas sarunas jau divus gadus, un šī tēma mūs interesē. Ja mums izdosies to īstenot, tas notiks tikai pēc apzinātas pārdomāšanas un plānošanas,” sacīja Glikmens. “Tā ir savdabīga un īpaša situācija. Padomājiet, piemēram, par loģistiku. Ja no Telavivas līdz Dubaijai ceļā ir jāpavada četras stundas, tad no citām Eiropas vietām ir jālido septiņas stundas. Tas nav viegli. Tas ir augošs tirgus, tur ir nauda un milzīga arēna, bet nav vēstures un tradīciju, līgas un komandas. Mēs vēlētos, lai basketbols tur sāktu kaut nedaudz attīstīties.”

Amerikānis arī izslēdza iespēju AAE pilsētas komandai piedalīties līmeni zemākā turnīrā – ULEB Eirokausā. Glikmens to skaidroja ar lielajiem finansiālajiem izdevumiem. “Eirokausā ir daži patiešām mazi klubi ar zemu budžetu, un būtu grūti lūgt viņiem lidot uz Dubaiju,” stāstīja Eirolīgas izpilddirektors. “Būtu patiešām jauki iekļaut Dubaiju Eirolīgas saimē, un tas būtu arī skaļš politisks paziņojums. Man patīk redzēt grieķus un turkus kopā laukumā. Redzēt, kā izraēlieši spēlētu pret arābiem, būtu lieliski.”

Glikmens tāpat komentēja Krievijas komandu atgriešanu turnīrā. Trīs agresorvalsts komandas, no kurām viena – Maskavas CSKA – joprojām ir Eirolīgas akcionāre, pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā tika izslēgtas turnīra. “Tas nenotiks, kamēr karš nebūs beidzies,” par Krievijas komandu atgriešanu turnīrā sacīja Glikmens. “Mēs sekosim Starptautiskās Olimpiskās komitejas un citu galveno institūciju lēmumiem un rīkosimies atbilstoši.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
3.11
4.15
2.18
2.45
4.38
2.61
1.37
5
8
3.2
3.5
2.2
3.8
4
1.83
5.75
4.4
1.53
2.05
3.6
3.4
1.53
-
2.55
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām