Eirolīgas treneru padomes direktors vēlas Krievijas klubu atgriešanos turnīrā

20/01/2024 23:02
Nokopēts
Gorans Sasičs

ULEB Eirolīgas treneru padomes (EHCB) izpilddirektors Gorans Sasičs atklājis, ka viņš vēlētos, lai Krievijas klubi atgrieztos turnīrā. Serbu funkcionārs tāpat neredz jēgu Eirolīgas komandām Francijā, Vācijā un Lielbritānijā, priekšroku dodot Tuvajiem Austrumiem.

Pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā 2022. gada martā visi tobrīd Eirolīgā spēlējošie krievu klubi tika izslēgti no turnīra, taču gan vairākas FIBA, gan ULEB amatpersonas iepriekš ir devušas mājienus, ka agresorvalsts komandas Eiropas turnīros, visticamāk, laipni tiks uzņemtas atpakaļ. Līdzīgi domā EHCB izpilddirektors Sasičs.

“Neesmu tik pesimistisks. Līdzīgs gadījums vēsturē jau ir bijis, kad 90. gadu vidū Dienvidslāvijai tika piemērotas sporta sankcijas uz trīs gadiem. Prognozēju, ka tikpat ilgi sankcionēta arī tiks Krievija. Jā, es neesmu politiķis vai valsts prezidents, kas to lems, bet, manuprāt, mums visiem ir jāskatās, ko dara UEFA. Kad mēs redzēsim, kā rīkosies UEFA, tas izraisīs domino efektu,” sacīja Sasičs. “Ceru, ka Eirolīga kā privāts uzņēmums kļūs par vienu no pirmajām Eiropas organizācijām, kas atkal iekļaus savu dalībnieku vidū arī Krievijas komandas.”

Tāpat daudz spekulēts, ka tuvāko sezonu laikā Eirolīga veiks paplašināšanos. Ņemot vērā potenciālo tirgu, kas ļautu Eirolīgai gūt lielāku peļņu, kā galvenās kandidātes minētas tikušas Francija, Vācija un Lielbritānija. Šādam solim gan nepiekristu Sasičs.

“Es nekad neesmu sapratis, kāpēc Eirolīga vēlas klubus Francijā, Vācijā vai Lielbritānijā. Manuprāt, uzsvars būtu jāliek uz Eiropas basketbola pamatvērtībām – tādi klubi kā “Crvena Zvezda”, “Partizan”, “Valencia” vai Boloņas “Virtus” būtu vairāk pelnījuši A licenci nekā šo trīs valstu klubi. Tāpat vairāk komandu no Lietuvas, Krievijas, Grieķijas un Turcijas ir pelnījušas būt par Eirolīgas akcionāriem,” sašutis bija serbs.

“Vai zināt, cik Eirolīga pēdējo desmit gadu laikā ir saņēmusi no televīzijas līguma ar Vāciju? Nulle eiro. Ienācām Francijas tirgū, bet tur situācija bija vēl sliktāka – pašai Eirolīgai bija jāpiemaksā, lai turnīra spēles tiktu translētas Francijas televīzijā. Un šeit mēs runājam par vairākiem miljoniem eiro. Tikmēr Eirolīgas ieņēmumi televīzijas līgumos ar Grieķiju, Izraēlu un Turciju ir ap 10 miljoniem eiro no katras valsts. Tāpēc es fokusētos uz valstīm, kas ir gatavas maksāt lielu naudu, nevis Vāciju, kurai ienākumu nav, vai Franciju, par kuru mums ir jāpiemaksā,” apgalvoja EHCB izpilldirektors.

Janvāra sākumā Eirolīgas direktors Pauļus Motejūns izteicās, ka jau nākamsezon Eirolīgā varētu startēt komanda no Dubaijas. Arī Sasičs šo projektu atbalsta. “Nav nejaušība, ka daudzas Eiropas labāko futbola klubu spēles tagad notiek Apvienotajos Arābu Emirātos, Saūda Arābijā vai Katarā. Visi tur ir ieguvēji, un, ņemot vērā to, ka futbols rada daudz lielākus ieņēmumus, būtu loģiski, ka basketbols ietu to pašu ceļu. Tāpēc es pilnībā atbalstu Dubaijas projektu. Protams, es būtu priecīgs, ja tas notiktu nākamajā sezonā, taču tas arī nebūs pasaules gals, ja tas notiks pēc diviem gadiem,” pauda Sasičs.

 

 

TOP notikumi
1
X
2
1.81
4.85
3.8
5.29
5.56
1.53
4.2
3.8
1.78
1.19
7
14.5
1.3
5.75
9.75
1.21
6.75
13.5
3.3
3.25
2.2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām