Eiropas čempionātā Latvijas stafetes komandai un Puķītim septītās vietas

14/01/2018 18:44

Eiropas čempionāta 5000 metru distances stafetes sacensībās Latvijas kvartets Tomass Bakevics, Roberts Zvejnieks, Kārlis Krūzbergs un Reinis Bērziņš nokļuva līdz B finālam, kurā mūsu šorttrekisti ierindojās trešajā pozīcijā, kopvērtējumā ieņemot septīto vietu. A finālā triumfēja un par Eiropas čempioni kļuva Nīderlandes šorttrekisti.

Tikmēr 1000 metru individuālajā distancē trešo vietu ieņēma Roberto Puķītis – tas viņam trīs distanču summā ļāva iekļūt šo Eiropas čempionāta superfinālā.

Superfināla 3000 metru distances ievadā Puķītis bija trešais, tomēr latvietis pēc tam savas pozīcijas sāka pamazām zaudēt, noslīdot uz pēdējo vietu astoņu šorttrekistu konkurencē. Sacensības beigās Puķītis tomēr pakāpās uz septīto vietu.

Par superfināla uzvarētāju kļuva Vladislavs Bikanovs no Izraēlas, otro un trešo vietu ieņemot francūžiem Tibo Fukonē un Sebastjēnam Lepapam.

Par Eiropas čempionu kopējā vērtējumā kļuva nīderlandietis Sjinke Knegts, kurš superfinālā bija piektais, taču viņam ar to pietika, lai ar 107 punktiem pārliecinoši triumfētu kopvērtējumā. Sudrabu ar 52 punktiem izcīnīja Bikanovs, bet trešais ar 43 punktiem palika Krievijas sportists Semjons Jeļistratovs. Savukārt Puķītis ar 19 punktiem palika septītais.