Eiropas čempionāts pludmales volejbolā atkal noritēs Majoru pludmalē

Pludmales volejbola laukums Majoros
Pludmales volejbola laukums Majoros | Foto: CEV

Pēc dienas pārtraukuma, kad piektdien Eiropas meistarsacīkšu spēles pludmales volejbolā tika aizvadītas Mārupē, sacensības sestdien un svētdien atkal noritēs Majoru pludmalē Jūrmalā, ziņo sacensību rīkotāji.

Jau ziņots, ka ceturtdien spēles Eiropas čempionātā nenotika, jo spēcīgais vējš bija appludinājis spēļu laukumus. Tāpēc piektdien mači notika Mārupē “”Ruukki”” pludmales stadiona” āra laukumos.

Neskatoties uz nelabvēlīgiem laika apstākļiem un vētras postījumiem, Eiropas čempionāta norises vietu Majoru pludmalē, pateicoties brīvprātīgo atsaucībai, dienas laikā ir izdevies sagatavot turnīra turpmākajām spēlēm.

Sestdien, plkst.10, Majoru pludmalē turnīra dienu pirmajā laukumā ar izslēgšanas spēļu otrās kārtas maču aizsāks ar ceturto numuru turnīrā izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuriem pretī stāsies olimpiskie vicečempioni no Itālijas Daniele Lupo/Paolo Nikolai, kuri izlikti ar piekto numuru.

Stundu vēlāk centrālajā laukumā ar 16.numuru izliktais Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš cīnīsies ar Krievijas duetu Ņikita Ļamins/Tarass Miskivs (11.).

Eiropas čempiones Graudiņa un Kravčenoka (5.) savu titulu vairs nevarēs aizstāvēt, jo izslēgšanas turnīra otrās kārtas spēlē piektdien ar 0-2 (16:21, 13:21) piekāpās itālietēm Martai Menegati un Viktorijai Orsi Totai (11.).

Organizatori brīdina, ka sakarā ar vietu ierobežojumiem un centrālā stadiona sektoru maiņu, papildu biļetes uz turnīra dienām tirdzniecībā vairs nebūs pieejamas. Stadiona tribīnēs varēs atrasties tikai tie apmeklētāji, kas ir iegādājušies biļetes iepriekšpārdošanā. Turklāt visiem skatītājiem jārēķinās ar to, ka var tikt mainīta sēdvieta.

Astotdaļfināla un ceturtdaļfināla spēles vīriešiem notiks sestdien, bet dueļi par godalgotām vietām paredzēti svētdien. Sieviešu turnīrā sestdien tiks aizvadīti arī pusfināli.

Jūrmalā notiek no 15. līdz 20.septembrim. Turnīrs pa 32 pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē pulcē labākos Eiropas pludmales volejbola vīriešu duetus no 15 valstīm un sieviešu pārus no 13 valstīm.

Turnīrs Covid-19 pandēmijas dēļ pretendē uz viena no sezonas spēcīgākajiem turnīriem dalībnieku ziņā statusu pasaulē.

Sieviešu turnīrā par galvenajām titula pretendentēm tiek uzskatītas šveicietes Joana Heidriha/Anuka Veržē-Deprē, olimpiskā čempione vāciete Laura Ludviga, kas spēlē pārī ar Margaretu Kozuhu, un čehietes Marketa Slukova/Barbora Hermanova.

Vīriešu konkurencē titulu aizstāv Maskavā uzvarējušie pasaules ranga līderi no Norvēģijas Annešs Mūls un Kristians Sērums. Uzvarēt grib pasaules čempioni no Krievijas Vjačeslavs Krasiļņikovs un Oļegs Stojanovskis, olimpiskie vicečempioni no Itālijas Daniele Lupo/Paolo Nikolai un spāņu veterāni Eiropas eksčempioni Pablo Erera/Adrians Gavira, kā arī citi spēcīgi ārvalstu un abi pašmāju dueti.

Kaut gan olimpiskais rangs saistībā ar Covid-19 pandēmiju tika iesaldēts šī gada 16.martā, tradicionāli Eiropas čempionāts ir viens no turnīriem, kurā komandas cīnās par olimpiskā ranga punktiem.

Volejbolisti cīnās arī par kopējo balvu fondu 200 000 eiro apmērā.

Lēmums par sacensību organizēšanu Latvijā tika pieņemts Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) 2020.gada 7.jūlija valdes sēdē.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā Jūrmalā 2017.gadā par vicečempioniem kļuva Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. 2017.gada augustā Šmēdiņš ar Samoilovu tika līdz finālam, kur piekāpās itāļiem Danielem Lupo un Paolo Nikolai, bet toreiz pārsteidzoši augsto piekto vietu izcīnīja Graudiņa un Kravčenoka, kā arī Mārtiņš Pļaviņš ar Haraldu Regžu.

Šogad Jūrmalā vajadzēja norisināties arī Pasaules tūres posma sacensībām, taču šis turnīrs koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārcelts uz nākamo gadu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par