Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē startēs 19 latviešu sportisti

31/01/2019 12:54
Olimpiāde, www.sportazinas.com

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde notiek katru otro gadu un šoreiz labākos jaunos ziemas sporta veidu pārstāvjus no visas Eiropas uzņems Bosnijas un Hercegovinas pilsēta Sarajeva un Austrumu Sarajeva. Latvija, šajā jauniešu ziemas sporta festivālā, būs pārstāvēta ar 19 sportistiem, kuri piedalīsies piecos no astoņiem Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem.

Latvijas jaunatnes plimpiskā komanda “Sarajeva 2019” pirms došanās ceļā kopā sanāks 5.februārī, plkst.14:00 “Elektrum olimpiskā centra”

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas.

Latvijas jaunie sportisti Olimpiādes sacensībās startēs biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā. Šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Latvijas jaunatnes olimpiskās komandas “Sarajeva 2019” sastāvā ir iekļauti 19 sportisti. Daiļslidošanā startēs divi sportisti, distanču slēpošana būs pārstāvēta ar sešiem slēpotājiem, biatlonā uz starta stāsies četri sportisti, kalnu slēpošanā meistarību pārbaudīs seši jaunie atlēti, bet šorttreka sacensībās Latvija būs pārstāvēta ar vienu sportisti.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde tiek balstīta uz olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar olimpiskās kustības principiem.

14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiks no 9. – 16.februārim Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Sarajevā un Austrumu Sarajevā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 1500 jauno ziemas sporta veidu atlētu no 50 Eiropas valstīm, vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 19 jaunie sportisti, kas startēs 5 no 8 sacensību programmā paredzētajiem sporta veidiem.

Jaunumus un fotogrāfijas no 14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes būs iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv. Olimpiādes oficiālā mājas lapa internetā: eyof2019.net/en/.

Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sastāvs Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Sarajevā un Austrumu Sarajevā pieejams ŠEIT.

Informāciju sagatavoja Latvijas Olimpiskā komiteja

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…