Eiropas kausā junioriem lieliski nostartēja triatlonists Liepa

22/05/2022 14:32
Nokopēts
Artūrs Liepa

Latvijas triatlonists Artūrs Liepa svētdien Lietuvas pilsētā Panevēžā izcīnīja pārliecinošu uzvaru Eiropas junioru kausa posmā supersprintā, informē Latvijas Triatlona federācija (LTF).

Liepa jau peldēšanu pabeidza ar vairāku sekunžu pārsvaru pār konkurentiem, pēc tam vienatnē veicot riteņbraukšanu un arī skriešanu. Arī riteņbraukšanas posmā latvietis bija pats ātrākais, bet skriešanā uzrādīja ceturto laiku un finišu sasniedza pēc tieši 28 minūtēm.  Otrās vietas ieguvējs Jans Hšanovskis no Polijas tika apsteigts par 25 sekundēm, bet bronzu izcīnīja Gregors Rasva no Igaunijas, kurš atpalika 31 sekundi. Pirms divām nedēļām Liepa uzvarēja Eiropas junioru kausa posmā Turcijā, bet pirms gada viņš bija labākais arī šādās sacensībās Ukrainā.

Vēl svētdien no Latvijas sportistiem 19.vietu izcīnīja Miks Meijers, kurš par četriem gadiem vecākajam Liepam zaudēja trīs minūtes, kamēr 25.vietu ieņēma Francis Daniels Veģeris, 26.pozīcijā bija Armands Petaško, bet Andrians Bulko un Aleksejs Laidnieks 29 finišējušo dalībnieku vidū šoreiz ierindojās divās pēdējās pozīcijās. Starp juniorēm 12.vietu izcīnīja Beāte Bula, kura uzrādīja pašu ātrāko laiku velo sektorā un pēc tā atradās līderu grupā, savukārt Elza Šipkova un Darja Beļeviča bija attiecīgi 23. un 24. pozīcijā starp 26 finišējušajām sportistēm. Uz Eiropas kausa posmu bija devušies sportisti no klubiem “Daugavpils Triatlona centrs”, “Energy Racing Team”, “Triatlona akadēmija”, “Baltijas triatlona klubs” un “Trikan”. Paralēli Panevēžā notika Lietuvas čempionāts sprinta triatlonā, kur trešo vietu izcīnīja Baiba Medne, bet ceturtā bija Kristiāna Maskava, viņām abām no pirmo divu vietu ieguvējām iepaliekot skriešanas posmā.

Nākamajā nedēļā Polijas pilsētā Olštinā gaidāms Eiropas čempionāts, kurā no Latvijas piedalīsies Artūrs Liepa, Artjoms Gajevskis, Baiba Medne, Kristiāna Maskava un Francis Veģeris. Savukārt AGE jeb senioru sacensībās pieteikušies Aivars Uzols un Māris Liepa. Pēc tam Artūram Liepam Žešuvas pilsētā Polijā paredzēts starts Eiropas kausa posmā elites grupā, bet Kristiāna Maskava jūnija sākumā dosies uz sacensībām Portugāles pilsētā Koimbrā. Savukārt nākamās nozīmīgās pašmāju sacensības paredzētas 4.jūnijā, kad gaidāms Daugavpils triatlons, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas čempionāts supersprintā.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām