Eiropas līgu apskats: ”Barcelona” grūta uzvara; Kavani apsteidz Ibrahimoviču

29/01/2018 15:27
Lionels Mesi

Kamēr Anglijas Premjerlīgā bija pārtraukums nacionālā kausa dēļ, pārējās Eiropas vadošās līgas ritēja pilnā sparā. Spānijā divas pendeles realizēja Krištianu Ronaldu, kaldinot Madrides ”Real” uzvaru pret ”Valencia” (4:1). Savukārt Francijā ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Neimārs, kura sniegumu gan aizēnoja Edinsons Kavani, kurš kļuva par visu laiku rezultatīvāko PSG spēlētāju. Vācijā jau trešais neizšķirts pēc kārtas Dortmundes ”Borussia”, bet Minhenes ”Bayern” septītā secīgā uzvara.

Spānijas La Liga 21. kārta

Laimīgu uzvaru savā laukumā izcīnīja ”Barcelona” komanda, kas pārspēja pastarīti ”Alaves” (2:1). Katalonijas klubs līdz pat 72. minūtei atradās iedzinējos, bet Luisa Svaresa trāpījums no flanga un skaists Lionela Mesi brīvsitiens palīdzēja izcīnīt septīto uzvaru pēc kārtas. Argentīniešu superzvaigzne izcēlās ar saviem 20. vārtiem Spānijas spēcīgākajā līgā.

Pie otrās uzvaras pēc kārtas tika arī slavenā Madrides ”Real”, kas izbraukumā tika galā ar trešajā vietā esošo ”Valencia” (4:1). Ar diviem vārtiem pirmajā puslaikā izcēlās Krištianu Ronaldu, kurš abās reizēs bija precīzs 11 metru soda sitiena izpildē (2:0).

22 gadus vecais valensietis Santi Mina samazināja starpību pēc pārtraukuma (2:1), bet ”Real” nepieļāva atspēlēšanos un pievienoja vēl divus vārtus savam kontam pēdējās desmit minūtēs (1:4).

Trešo panākumu pēdējās četrās ”La Liga” spēlēs svinēja Madrides ”Atletico”, kas turpina gozēties priekšā savai pilsētas sāncensei. Atlēti bez īpašām problēmām tika galā ar ”Las Palmas” (3:0). Interesanta statistika – ”Atletico” pēdējās piecās savstarpējās spēlēs pret Laspalmasas klubu ir izcīnījusi četras bezierunu uzvaras (kopējā vārtu atšķirība uzvarās 15:1 + viens zaudējums 2:3), bet Madrides komandai nereizi nav bijusi lielāka bumbas kontrole.

Vācijas Bundeslīgas 20. kārta

Vācijā turpina uzvarēt Minhenes ”Bayern”, kas strauji tuvojas savam sestajam Bundeslīgas titulam pēc kārtas. Bavārijas grands savā laukumā uzņēma ”Hoffenheim” vienību, kam sezonas pirmajā savstarpējā spēlē zaudēja 0:2.

Arī šis mačs nesākās veiksmīgi ”Bayern” komandai, jo tā pirmajās 12 minūtēs ielaida divus vārtus un atkārtoja pagājušās spēles deficītu (0:2). Tomēr ”Bayern” futbolisti apliecināja savas spējas un jau pirmā puslaika ietvaros panāca izlīdzinājumu (2:2). Apbrīnojams Kingslija Komana šāviens 63. minūtē palīdzēja mājiniekiem pārņemt vadību, bet pēc neilga brīža tablo rādīja jau 4:2. Sandro Vāgners 90. minūtē pielika punktu spēlei ar saviem pirmajiem vārtiem ”Bayern” sastāvā – 5:2. Zīmīgi, ka pret savu bijušo klubu.

Tikmēr uz uzvaru takas atgriezusies ”Schalke”, kas pieveica ”Stuttgart” (2:0). Ar identisku rezultātu panākumu svinēja arī cita līdere Leverkūzenas ”Bayer”, kas, pateicoties diviem vārtiem otrajā puslaikā, tika galā ar ”Mainz” (2:0). Rezultātu atklāja 20 gadus vecais Leons Beilijs, kurš pēdējo nedēļu laikā parādījis īpaši spilgtu sniegumu un kļuvis par vienu no pieprasītākajiem spēlētājiem līgā –

Savukārt citas Bundeslīgas kopvērtējuma augšdaļas komandas ”Leipzig” un Dortmundes ”Borussia” palika bez uzvarām. Leipcigas vienība zaudēja punktus pret pastarīti ”Hamburg” (1:1), bet ”Borussia” spēlēja neizšķirti pret ”Feiburg” (2:2). Lai arī Dortmundes komanda bija izteikta favorīte pirms mača, tā tikai spēles pēdējā minūtē izrāva izlīdzinājumu, kad Džeremijs Toljans guva vārtus ar sitienu no distances. Jāizceļ arī mača iepriekšējais gols, ko iesita Nils Petersens –

Jāpiemin, ka labāko četriniekā negaidīti ielauzusies ”Frankfurt”, kas svarīgā spēlē uzveica ”Borussia M’gladbach” (2:0). Frankfurtes vienības šī gadsimta augstākais finišs Bundeslīgā ir sestā vieta.

Itālijas Serie A 22. kārta

”Juventus” un ”Napoli” cīņa par titulu turpina būt saspringta. Abas komandas negrasās apstāties – Neapoles vienība pret ”Bologna” izcīnīja sesto ”Serie A” uzvaru pēc kārtas (3:1), ko paveica arī čempione ”Juventus”, sakaujot ”Chievo Verona” (2:0). Turīnas kluba uzvara gan bija īpaši neizteiksmīga, jo abus vārtus komanda guva pēdējās pusstundas laikā, kad divi ”Chievo” spēlētāji jau bija noraidīti.

Tikmēr vienu no iespaidīgākajām uzvarām savā trenera karjerā izcīnīja Dženāro Gatuzo, kura vadītā ”Milan” pieveica augšgala vienību ”Lazio” (2:1). Savus trešos vārtus Itālijas augstākajā līgā guva Patriks Kutrons, kuram šomēnes palika tikai 20 gadi. Romas kluba klupienu nespēja izmantot Milānas ”Inter”, kas pēdējā minūtē izlaida uzvaru pret SPAL (1:1), kas atrodas kopvērtējuma 18. pozīcijā. Milānas komanda nav spējusi uzvarēt jau septiņas spēles pēc kārtas.

Neveiksmīga spēļu sērija turpinās arī ”Roma”, kas kārtējo reizi neizmantoja izdevību panākt ”Inter”. Romas komanda pirmajā puslaikā netrāpīja pendeli pret ”Sampdoria”, bet 80. minūtē ielaida mača vienīgos vārtus un zaudēja 0:1. ”Roma” nav tikusi pie uzvaras pēdējās sešās līgas spēlēs.

Francijas Ligue 1 23. kārta

11 punktu pārsvaru līgas galvgalī atjaunojusi Parīzes ”Saint-Germain”. PSG ar rezultātu 4:0 sagrāva ”Montpellier”. Pirmos vārtus no tuvas distances guva Edinsons Kavani, kurš kļuva par Parīzes kluba visu laiku rezultatīvāko spēlētāju (157), apsteidzot Zlatanu Ibrahīmoviču. Šo sasniegumu novērtēja arī tiesnesis, kurš, izrādot cieņu, paspieda roku urugvajietiem, lai arī uzreiz pēc tam bija jāpiešķir dzeltenā kartīte par Kavani novilkto kreklu.

Savukārt dienu vēlāk notikušajā mačā gada pirmo zaudējumu piedzīvoja Lionas ”Olympique”, kas piekāpās ”Bordeaux” (1:3). Vicelīderi apsteigt varēja abi zemāk esošie klubi, bet čempione ”Monaco” un Marseļas ”Olympique” savstarpēji spēlēja neizšķirti (2:2), saglabājot savas pozīcijas kopvērtējumā.