Eiropas sieviešu čempionāta finālā būs 2017. gada zelta mača atkārtojums

07/07/2019 00:17

Francijas un Spānijas basketbolistes sestdien Eiropas čempionāta (EČ) pusfinālos guva uzvaras, līdz ar to šogad par zeltu cīnīsies 2017.gada meistarsacīkšu finālistes.

Pirmajā pusfināla mačā Francija ar 63:56 (12:16, 22:18, 18:12, 11:10) pārspēja Lielbritānijas izlasi, kura čempionāta apakšgrupu turnīrā pieveica Latvijas valstsvienību.

Rezultatīvākā uzvarētāju rindās bija Marine Johanesa, kura guva 20 punktus, atdeva piecas rezultatīvas piespēles un pārtvēra piecas bumbas, bet Lielbritānijas izlasē visvairāk punktus guva Šantelle Hendija, kuras kontā 11 punkti un piecas atlēkušās bumbas.

Mača pirmais puslaiks noritēja ļoti līdzīgi, jo pēc 20 nospēlētām minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu. Tas gan mainījās spēles otrajā puslaikā, kad trešajā ceturtdaļā nelielu atrāvienu veica francūzietes, bet pēdējās desmit minūtēs abas izlases kopā guva vien 21 punktu, tomēr spēles beigās pārāka bija Francijas izlase, izcīnot panākumu ar 63:56.

Francijas izlase ir divkārtējā Eiropas čempione, savu pēdējo titulu izcīnot pirms desmit gadiem Rīgā. Tāpat Francijas izlase sešas reizes izcīnījusi sudraba godalgas, bet vēl reizi bronzu. Savukārt Eiropas čempionāta finālā Francijas izlase šogad spēlēs jau ceturto reizi pēc kārtas.

Tikmēr otrā pusfināla duelī Spānija ar 71:66 (21:11, 16:19, 19:20, 13:16) pārspēja Serbijas izlasi, tādējādi par zeltu cīnoties ar pagājušā čempionāta vicečempioni Franciju.

Rezultatīvākā spēlētāja uzvarētāju rindās ar 17 punktiem bija Asto Ndora, bet Serbijas izlasē ar 17 punktiem izcēlās Jelena Bruksa.

Eiropas čempiones spēles sākumā uzreiz ieguva iniciatīvu un lieliski darbojās aizsardzībā, pretiniecēm ļaujot gūt vien 11 punktus. Lai arī spānietes vēlējās dominēt arī otrajā ceturtdaļā, spēcīgās serbietes viņas apturēja un pirmo puslaiku noslēdza vien ar septiņu punktu deficītu. Trešā ceturtdaļa noritēja ļoti sīvi, tomēr Spānijas izlase savas pretinieces lielākoties turēja septiņu līdz deviņu punktu attālumā. Šādu pārsvaru gan neizdevās noturēt pēdējās desmit minūtēs, kad serbietes, spēlējot aktīvi, vairākkārt piespieda spānietes kļūdīties, tādējādi rezultāts pēdējā minūtē bija 68:66 par labu Spānijai. Lai kā arī Serbijas izlase centās, Spānijas meistarība bija nesatricināma, viņām izcīnot uzvaru ar

Tādējādi jau otro čempionātu pēc kārtas Spānijas izlase cīnīsies par zelta medaļām, bet Lielbritānija un Serbija spēlēs par bronzas godalgām.

Savukārt cīņā par 5.-8.vietu uzvaras izcīnīja Zviedrijas un Beļģijas izlases, kuras sev nodrošināja ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Zviedrija ar 57:52 pārspēja Krieviju, bet Beļģija ar 72:56 uzveica Ungārijas izlasi.

Spēles par trešo vietu un zelta godalgu tiks aizvadītas svētdien Belgradā.

Eiropas 37.meistarsacīkstes sieviešu komandām notika līdz svētdienai. Savukārt Rīgā notika divi no četriem grupu turnīriem, kā arī norisinājās divas no četrām astotdaļfināla spēlēm. Divi grupu turnīri risinājās Serbijas pilsētās Nišā un Zreņaninā, savukārt ceturtdaļfināli, pusfināli un medaļu cīņas risinās Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Eiropas čempionāta pirmo sešu vietu ieguvējas nodrošinās ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Latvija kontinenta meistarsacīkstes uzņēma otro reizi vēsturē – pirmā reize bija 2009.gadā.