Eiropas U20 vicečempions šķēpmešanā Suntažs: Kad pandēmija atnāca uz Latviju, bija jātrenējas paša sētā

09/11/2021 16:42
Krišjānis Suntažs, www.sportazinas.com

Eiropas U20 vicečempions šķēpmešanā Krišjānis Suntažs patlaban atkopjas pēc pleca operācijas un karjeras turpinājumā sadarbojas ar Igaunijas vadošā šķēpraiža Magnusa Kirta komandu, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja vieglatlēts.

20 gadus vecajam Suntažam nesen tika veikta operācija, kurā atjaunoja divas plīsušas cīpslas labās rokas plecā. “Aprīlī treniņnometnē guvu traumu un līdz rudenim strādājām ar fizioterapeitu, cerot, ka iztiksim bez operācijas. Septembrī sapratām, ka labāk ir veikt operāciju, kamēr esmu jauns un spēcīgs. Viss noritējis veiksmīgi, tagad viss atkarīgs no tālāk ieguldītā darba kopā ar fizioterapeitu,” stāstīja Suntažs, kurs lēš, ka pilns rehabilitācijas process varētu ritēt aptuveni vienu gadu.  Ja visu izdarīšu, tad būšu ieguvis kārtīgu rūdījumu tālākajai sportista karjerai. Šīs traumas rehabilitācijā labāk steigties lēnām – visu izdarīt maksimāli prātīgi. Domāju, ka jaunais uzņemtais kurss būs veiksmīgs,” turpināja šķēpmetējs.

Aptuveni pusotru mēnesi viņam būs jāvalkā ortoze un šajā laikā sportists tikpat kā nevarēs kustināt roku, izpildot tikai atsevišķus mazus vingrinājumus. “Nākamnedēļ sākšu strādāt kopā ar fizioterapeitu. Pieņemu, ka sākumā pirmajos mēnešos centīsimies tikai uzturēt fizisko formu, pēc tam koncentrējoties uz to, kā varētu nostiprināt plecu. Pakāpeniski varēšu izpildīt metienus, bet gatavībai sacensību režīmā kāds laiks būs jāpagaida,” turpmāko rehabilitāciju ieskicēja Suntažs.

Šogad sacensībās, izpildot metienus, sajūtas esot bijušas labas un plecs neesot sāpējis, taču pavisam cita situācija bija treniņos, kad raidījumi tika izpildīti ar pareizāku tehniku. “”Ieslēdzot” krūtis un pareizu pleca rotāciju, atkal jutu sāpes. Šaubos, vai tādā veidā varētu izturēt ziemas periodu. Sacensībās savus 60 metrus varēju sasniegt, bet tas jau nav īsti metiens,” atzina Suntažs.

Šoruden Suntažs nolēma, ka neturpinās strādāt pie trenera Mārča Štrobindera. Turpmāk viņš Latvijā strādās Anda Anškina uzraudzībā pēc programmas, ko veido Kirta treneris Mareks Visters. “Bija diezgan smagi – pieņemt lēmumu, ka jāšķiras no ilggadēja trenera, kurš patiesībā man bijis vairāk nekā treneris. Sportā būtiskākie ir rezultāti un man tie nebija, tāpat guvu traumu. Pazaudēju ticību procesam un visu ar Mārci izrunājām,” par lēmumu neturpināt darbu Štrobindera komandā stāstīja Suntažs.

“Uzrunāju Magnusu un Mareku, aizbraucu pie viņiem, iepazināmies, visu izrunājām, kā es varētu strādāt ar viņiem. Sākotnēji bija doma, ka es pārvākšos uz Tallinu, taču sapratām, ka man tas nebūtu viegli finansiāli. Tāpat Magnuss pats vēl ir profesionāls sportists, līdz ar to man nevarētu veltīt pietiekami daudz uzmanības,” par sadarbību ar igauņiem stāstīja Suntažs.

Viņš tagad pārstāv Jelgavas pilsētu, kas sportistam palīdzot atlabšanas periodā. “Šeit mans treneris ir Anškins, kurš pats ir pieredzējis šķēpmetējs. Process ir tāds – igauņi man dod treniņu plānu un mēs ar Andi to izpildām šeit, Jelgavā. Mums ir tāda interesanta sistēma. Pagaidām nezinu, kā tas nākotnē ietekmēs manu sniegumu, bet pēc pirmajiem iespaidiem nojaušu, ka būs labi,” skaidroja Suntažs.

Viņš arī konsultējies ar citiem šķēpmetējiem, kuri karjeras laikā saskārušies ar pleca traumām, piemēram, to pašu Kirtu un Zigismundu Sirmo. “Katrs gadījums, protams, ir unikāls un grūti izsecināt, kāpēc kāds atlabst ātrāk, cits vēlāk. Plecs ir sarežģīta locītava, kas šķēpmešanā spēlē lielu lomu. Tomēr ticu, ka ar tiem cilvēkiem, kas man ir apkārt, varu atgriezties savā iepriekšējā līmenī un pat augstāk,” pauda Suntažs.

Pēc Eiropas U20 sudraba izcīnīšanas Suntažs tika iekļauts Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvā. LOV šajos gados viņam devusi stabilitāti un medicīnisko palīdzību, kas sportistam bijusi ļoti nepieciešama.  “Esmu informējis LOV un Latvijas Vieglatlētikas savienību par savu situāciju, visi ir saprotoši. Esmu teicis viņiem, kas esmu gatavs atgriezties un darīt visu nepieciešamo. Būs vai nebūs atbalsta, esmu gatavs šo periodu pārvarēt jebkādā veidā,” uzsvēra šķēpmetējs.

Tāpat Suntažs pastāstīja, ka Covid-19 ierobežojošie apstākļi pēdējos gados tikpat kā nav ietekmējuši viņa treniņu procesu. “Pašā sākumā, kad Covid-19 pandēmija atnāca uz Latviju, bija jātrenējas paša sētā. Tomēr kopumā visur profesionāļi lielākoties varējuši trenēties, tāpēc nevaru teikt, ka pandēmija ietekmējusi manu treniņa procesu un rezultātus. Arī ceļot varēju, tā ka viss bija kārtībā,” teica Suntažs.

Tā kā šis gads un nākamais ir traumas ietekmēti, tad Suntažs pēc atgriešanās sektorā koncentrēsies uzreiz sniegumam starp pieaugušajiem, nevis U23 grupā. “Vispirms gribu iziet sektorā, būt vesels un pārliecināts pār sevi. Pirmais solis, kuru gribētu spert, ir aizmest šķēpu pāri 80 metru robežai. Manā galvā mērķis ir kvalificēties olimpiskajām spēlēm – tikt līdz tādām līmenim, lai būtu olimpietis,” atzīmēja sportists.

Suntaža personīgais rekords ir 2019.gada 18.jūlijā Zviedrijā sasniegtie 79,23 metri – rezultāts, ar kādu viņš izcīnīja Eiropas U20 čempionāta sudraba godalgu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas U20 hokeja izlase
17/08/2022 08:03

Latvijas U20 hokeja izlase PČ ceturtdaļfinālā aizvadīs dueli pret Zviedriju

Latvijas U20 vīriešu hokeja izlase šodien pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfinālā tiksies ar vienaudžiem no Zviedrijas. Mačs Edmontonā sāksies plkst.22.30 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot kanālam TV6. Latvijas hokejisti pasaules…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām