Eirotūre: Eiropas kanādieši zaudē, Dienvidkoreja solīdi turās pretī Somijai

15/12/2017 22:34

Piektdien, 15.decembrī, Maskavā tika aizvadītas divas spēles hokeja Eirotūres posma ietvaros (saukts arī par “Pirmā kanāla” kausu), kur Somija pārspēja Dienvidkoreju ar 4:1, bet Čehija ar tādu pašu rezultātu uzvarēja Kanādu.

Interesanti, ka Somijas – Dienvidkorejas spēlē pirmie vārtus guva Āzijas kontinenta pārstāvji, kad 11.minūtē precīzs bija Kims Kisuns. Tiesa, uz somu atbildi ilgi nebija jāgaida, jo rezultāts tika izlīdzināts jau pēc 26 sekundēm.

Turpinājumā Somija spēlēja  pārliecinoši, jo pirmajā trešdaļā panāca jau 3:1, kad ar vārtiem izcēlās Petri Kontiola un Jirki Jokipaka. Savukārt trešā perioda sākumā galarezultātu uzstādīja Jūso Ikonens.

Somijai bija nospiedošs pārsvars – tā izdarīja 56 metienus pa pretinieku vārtiem, kamēr korejieši spēja atbildēt vien ar 13.

Dienvidkorejas izlase februārī debitēs olimpiskajās spēlēs, startējot savās mājās gaidāmajā Phjončhanas Olimpiādē. Tāpat korejieši pavasarī pirmo reizi sacentīsies pasaules čempionāta elites divīzijā, turklāt spēlēs vienā apakšgrupā ar Latviju.

Čehijas un Kanādas spēlē līdz izšķirošajiem notikumiem bija jāgaida pēdējā trešadaļa. Pirmajā vārti netika gūti, bet otrajā abas komandas apmainījās ar precīziem raidījumiem, izceļoties Metam Elisonam un Mihalam Ržepīkam.

Uzvaras ripu šajā mačā guva aizsargs Vojtēhs Mozīks, kurš 47.minūtē vairākumā panāca 2:1, bet pēdējā minūtē precīzi bija Martins Erats un atkal Ržepīks, abiem trāpot jau tukšos pretinieku vārtos, jo kanādieši bija nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Kanādas izlases sastāvā sākotnēji bija arī Rīgas “Dinamo” aizsargs Karls Stolerijs, tomēr viņš guva traumu un vietā tika izsaukts Minskas “Dinamo” pārstāvošais Marks Andrē Granjāni, kurš nesen uzvarēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Zvaigžņu spēles līdzjutēju balsojumā.