Eirotūre hokejā: Somiem pārliecinoša uzvara pār čehiem, Krievija zaudē arī zviedriem

28/04/2018 18:58

Zviedrijā notiekošajā hokeja Eirotūres posmā otro uzvaru izcīnījusi Somijas valstsvienība, kas ar rezultātu 5:2 pārspēja čehus, kuri līdz ar to piedzīvojuši otro neveiksmi tikpat spēlēs.

Somi pirmā perioda otrajā pusē ar nepilnu trīs minūšu laikā gūtiem diviem vārtiem skaitliskajā vairākumā izvirzījās priekšā ar 2:0. Čehija atbilde sekoja otrajā trešdaļā, kad ar atkārtotu metienu starpību samazināja Sentluisas “Blues” sistēmā spēlējošais Adams Musils.

Intriga mača turpinājumā gan izpalika, jo noslēdzošajā trešdaļā Somija guva trīs bezatbildes vārtus, panākot pārliecinošo 5:1, un tikai nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Robertam Kousalam izdevās mača rezultātu padarīt nedaudz pieklājīgāku – 2:5.

Somijas valstsvienības rindās vārtus guva pieci dažādi spēlētāji. Rezultatīvākie ar diviem rezultativitātes punktiem (0+2) bija vārdabrāļi Jūso – Rīkola un Ikonens. Turnīra pirmajā mačā somi ar 3:2 pēcspēles soda metienu sērijā uzvarēja krievus.

Bez zaudējumiem turpina startēt arī mājiniece Zviedrija, kas šodien ar 3:1 tika galā ar Krieviju. Laukuma saimnieki vēl mača 54. minūtē atradās vadībā ar 3:0, kad Iļjas Vorobjova padotajiem tomēr izdevās gūt goda vārtus, ar precīzu raidījumu izceļoties Habarovskas “Amur” uzbrucējam Aleksejam Bivaļcevam.

Gatavojoties Pasaules čempionātam, krievi aizvadītajās piecās pārbaudes spēlēs piedzīvojuši tikai zaudējumus.