Eksčempions piedzīvo kritienu, Skujiņam 26. vieta “Giro D’Italia” posmā

17/05/2023 19:30
Toms Skujiņš

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš trešdien izcīnīja 26.vietu “Giro d’Italia” 11.posmā, kamēr pēc kritiena bija spiests izstāties 2020.gada čempions Teo Geigens-Hārts no Lielbritānijas. Par posma uzvarētāju kļuva vācietis Paskāls Akermans (UAE), bet līdera rozā kreklu saglabāja Geigena-Hārta tautietis un komandas biedrs Tomass Geraints (“Ineos Grenadiers”).

Šajā posmā riteņbraucēja veica 219 kilometrus ar diviem trešās un vienu ceturtās kategorijas kāpumu. Nevienam no atrāviena sportistiem neizdevās noturēties priekšā un uzvarētājs tika noskaidrots finiša spurtā, kurā nepārspēts bija Akermans, viņu par uzvarētāju pasludinot tikai pēc fotofiniša izpētes.

Otrais bija itālis Džonatans Milans (“Bahrain – Victorious”), trešo vietu ieņēma brits Marks Kavendišs (“Astana Qazaqstan”), bet ceturto pozīciju, tajā skaitā ar Skujiņa palīdzību, izcīnīja latvieša komandas biedrs Madss Pēdersens no Dānijas (“Trek – Segafredo”). Vadošā grupa, kurā bija arī Skujiņš, posmu beidza piecās stundās deviņās minūtēs un divās sekundēs.

Nepilnus 70 kilometrus pirms finiša nobraucienā no kāpuma smagu kritienu piedzīvoja Geigens-Hārts, kurš gūto savainojumu dēļ tika nogādāts slimnīcā un bija spiests izstāties no Itālijas velobrauciena. Kritienā bija iesaistīti arī kopvērtējuma pārējie divi vadošie sportisti Tomass un slovēnis Primožs Rogličs (“Jumbo-Visma”), taču viņi varēja turpināt sacensības.

Covid-19 un citu saslimšanu dēļ trešdien tūri neturpināja vēl astoņi riteņbraucēji, no kuriem četri bija “Soudal-Quick-Step” pārstāvji. Šīs komandas līderis beļģis Remko Evenepūls no “Giro d’Italia” izstājās svētdien arī pēc saslimšanas ar Covid-19.

Kopvērtējumā Tomass par divām sekundēm apsteidz Rogliču, bet pēc Geigena-Hārta izstāšanās uz trešo vietu pakāpies portugālis Žuāu Almeida (UAE), kurš zaudē 22 sekundes. Skujiņš atpaliek 22 minūtes un 41 sekundi, kas dod 29.vietu. Kalnu karaļa vērtējumā latvietis ir 12.pozīcijā, bet sprinteru konkurencē – 17.vietā.

Šogad tūrē paredzēts 21 posms, velobraucienam noslēdzoties 28.maijā Romā. Pērn par “Giro d’Italia” uzvarētāju kļuva Džeijs Hindlijs, kļūstot par pirmo Austrālijas riteņbraucēju, kuram izdevies uzvarēt prestižā velobrauciena kopvērtējumā.

Latvijas braucējiem lielākais sasniegums ir Pjotra Ugrjumova kopvērtējumā izcīnītā otrā un trešā vieta attiecīgi 1993. un 1995.gadā. Uzvaru etapā 1999.gadā izcīnīja Romāns Vainšteins, kamēr uz goda pjedestāla ir kāpis arī Andris Naudužs, kurš 2004.gadā bija trešais vienā no etapiem.