Eksperti neizslēdz sarunātas spēles gaidāmajā PK finālturnīrā Krievijā

0
105
3315159 03/06/2018 During the launch of a countdown clock to mark 100 days to go until the 2018 FIFA World Cup Russia, at Malaya Konyushennaya Street in St. Petersburg. Alexei Danichev/Sputnik

Šovasar Krievijā gaidāmajā Pasaules kausa finālturnīrā futbolā nav izslēdzamas sarunātas spēles, šādu brīdinājumu izteikuši eksperti.

Neraugoties uz sacensību globālo mērogu, nav iemesla pašapmierinātībai, paziņojis Džeiks Māršs, kurš strādā mediju grupā “Perform”, kas nodrošina bukmeikerus ar tiešraidēm no sporta sacensībām.

Viņš minēja, ka tādi faktori kā lepnums pārstāvēt savu valsti un futbolistu lielais atalgojums dažbrīd var būt mānīgi un tas nenozīmē, ka Pasaules kausa finālturnīrs nevarētu būt mērķis.

“Ir bijušas Pasaules kausa kvalifikācijas spēles, par kurām ir pierādījumi, ka to iznākumi bijuši sarunāti,” sacīja Māršs. “Kāpēc lai tas netiktu darīts arī finālturnīrā?”

“Pagājušajā gadā bija pārbaudes spēle starp divām izlasēm, no kurām viena nevarēja samaksāt rēķinu par viesnīcu, bet tagad varētu tā parādīties Pasaules kausā,” atklāja Māršs.

“Iespēja būt neaizsargātiem pastāv, lai gan tās ir valstu izlases, kuras Pasaules kausā pārrauga Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA),” piebilda Māršs, kurš jau vairāk nekā desmit gadus ir viens no cīnītājiem pret korupciju frbolā.

Francijas nacionālās loterijas pārrauga “La Francaise des Jeux” sporta integritātes direktors Žils Melē norādīja, ka nav pareizi domāt, ka ļaundari vienmēr izvēlas spēles, kuras nevarētu būt novērotāju redzeslokā.

“Ir skaidrs, ka daudzi cilvēki domā: spēļu rezultātu ietekmētājus vairāk interesē zemāka līmeņa sacensības, jo tajās ir vieglāk sarunāt, un izdarīt to ar mazākiem izdevumiem,” sacīja francūzis. “Tomēr no otras puses pasākumā ar lielu pārskaitījumu skaitu ir grūtāk noteikt iespējamo blēdīšanos.

Derību kompānijām ir plāns, ko darīt, ja parādās aizdomīgi derību modeļi.

“Pirms katrām sacensībām mums ir sanāksmes, lai noteiktu iespējamos riskus, bet katru trešo dienu ir telefonkonferences ar informācijas apmaiņu un atsauksmēm par lietām, kas potenciāli bijušas riskantas,” norādīja Melē. “Tieši tāpat mēs strādājām pēdējo Ziemas olimpisko spēļu laikā, katru trešo dienu sazinoties ar Starptautisko Olimpisko komiteju par to, kas noticis, kādas ir bijušas derību tendences.”

Sporta derību integritātes speciālists Ēriks Koningss no “Kindred Group” sacīja, ka atbildīgākās derību firmas jau ir labi sagatavojušās. “Katram ir risku un finansiālo risku menedžments, kā arī iekšējā izpratne. Tas viss ir izveidots.”

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā risināsies no 14.jūnija līdz 15.jūlijam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par