Eksperts: Bertāns jau teju ir nodrošinājis algu ar astoņu ciparu skaitli

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Vašingtonas "Wizards"

Medija “The Athletic” basketbola eksperts un Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Vašingtonas “Wizards” apskatnieks Freds Kacs uzskata, ka latviešu basketbolists šogad parakstīs savu lielāko līgumu karjerā.

Bertāns vasarā kļūs par neierobežoti brīvo aģentu un varēs uzklausīt jebkuras NBA komandas piedāvājumus. Viņu sastāvā vēlas paturēt “Wizards”, ko apstiprinājis arī komandas ģenerālmenedžeris Tomijs Šepards, kā arī pašam Dāvim simpatizē Vašingtonas spēles stils.

Zīmīgi, ka “Wizards” par Dāvi šosezon līdz maiņu termiņa beigām pieprasīja ļoti daudz – divas pirmās kārtas drafta izvēles. Par latvieti interesējās Bostonas “Celtics”, taču klubs nebija gatavs maksāt tādu cenu, lai iegūtu “Latviešu Lāzeru”.

Šajā un pagājušajā sezonā Bertāns saņēma kopumā 14 miljonus dolāru pirms nodokļu nomaksas, attiecīgi, septiņus miljonus ik sezonu. Vairāki eksperti, tostarp Kacs, prognozējuši, ka viņa alga palielināsies.

“Viņš saņems nozīmīgu algas pielikumu pie saviem septiņiem miljoniem,” raksta apskatnieks. “Astoņu ciparu alga ir praktiski garantēta, ja vien NBA algu griesti nesaņems triecienu pašreizējās situācijas dēļ. NBA var zaudēt ienākumu un izsusināt brīvo aģentu tirgu.”

“Bertānam šī ir vēsturiska sezona, ja ņemam vērā tālmetienu rādītājus,” uzskata Kacs. “Viņš, pateicoties šai sezonai, tiks pie 12-15 miljonu dolāru algas gadā. Domāju, ka viņš var sasniegt arī pāris rekordus, ja saņems savu iespēju.”

Ja sezona turpināsies, Bertāns var labot “Wizards” realizēto trīspunktu metienu rekordu vienas sezonas ietvaros. Viņš šosezon iemetis kopumā 200 trejačus, bet “Wizards” vēsturē tikai trīs spēlētāji vienas sezonas laikā iemetuši vismaz 200 tālmetienus – Bertāns (200), Bredlijs Bīls (223 un 209) un Gilberts Arenass (205 un 205).

“Pat ja sezonā būs jāaizvada vēl piecas sešas spēles, Dāvis var aizsniegties līdz rekordam,” raksta Kacs. “Kā arī nav šaubu, ka viņš šo rekordu labotu, ja šosezon būtu jāaizvada vēl paredzētās 18 spēles.”

Bertāns sezonas pirmajā pusē izlaida 10 mačus, jo ārstēja traumu. Apskatnieks ir pārliecināts – ja Dāvis aizvadītu pilnu 82 spēļu sezonu, kā arī nebūtu izcēlusies koronavīrusa pandēmija un turnīrs turpinātos ierastajos apgriezienos, viņš sezonu varētu noslēgt ar 300 iemestiem trīspunktniekiem. Līdz šim NBA vēsturē vienas sezonas laikā to spējuši tikai divi spēlētāji – Džeimss Hārdens (378) un Stefans Karijs (324, 354, 402).

Bertānam šī ir karjeras labākā sezona. Latvietis ir otrs rezultatīvākais Vašingtonas komandas spēlētājs ar vidēji gūtiem 15,4 punktiem aiz Bredlija Bīla (30,5). Viņš šogad debitēja arī tālmetienu konkursā NBA Zvaigžņu nedēļas nogalē, kur izcīnīja trešo vietu. Bertāns šajā sezonā vienā mačā izmet vidēji 8,7 trīspunktu metienus un realizē 42,4% no tiem, kas, ņemot vērā izmesto metienu daudzumu, ir ļoti augsts rādītājs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par