Eksperts: Bertāns var saņemt 15-20 miljonus dolāru sezonā

Nacionālās basketbola asociācijas () apskatnieks Deivids Oldridžs publicējis apjomīgu rakstu par Vašingtonas “Wizards” basketbolistu Dāvi Bertānu, aptaujājot dažus ekspertus un vaicājot viņu viedokli par latviešu spēlētāja nākotni.

Oldridžs medija “The Athletic” publikācijā paturējis noslēpumā divu pārstāvju vārdus, tomēr viens no viņiem, kurš savulaik bija kādas NBA komandas augstu stāvoša amatpersona, atzinis, ka Dāvis nākamajos gados var nopelnīt ļoti solīdu algu. Bertānam šobrīd ir aktīvs pēdējais līguma gads, kurā viņa alga pirms nodokļu nomaksas ir septiņi miljoni dolāru.

2020. gada vasarā Dāvis būs brīvais aģents, bet kādreizējais NBA komandas pārstāvis izteicis prognozi: “Viņš varētu saņemt divu sezonu līgumu ar algu no 15 līdz 20 mljoniem dolāru ik sezonu. Neticu gan, ka viņam kāds piešķirtu četru sezonu līgumu, tādēļ domāju, ka kontrakts būs uz diviem gadiem.”

Tomēr Oldridžs pajautājis viedokli arī kādam pašreizējam NBA komandas ģenerālmenedžerim, kurš uzskata, ka Bertāns netiks pie tik apjomīga līguma. “Nedomāju, ka viņš saņems 20 miljonus sezonā, jo tikai sešām komandām ir iespēja nodrošināt šādu līgumu.”

Bertāns aizvada savu visu laiku labāko sezonu NBA. Viņš ar vidēji 15,7 punktiem un 4,7 atlēkušajām bumbām ir otrs rezultatīvākais “Wizards” basketbolists aiz Bredlija Bīla, kuram vidēji 27,4 punkti mačā. Bertāns nesen kā laboja arī savu karjeras gūto punktu rekordu.

Tāpat Dāvis šosezon veiksmīgi liek lietā savu galveno trumpi spēles arsenālā – trīspunktu metienu izpildi. Viņš iemetis 46,5% trejaču ar vidēji 8,6 mēģinājumiem mačā. Bertāns šosezon realizējis 92 trīspunktu metienus, kas ir ceturtais augstākais rādītājs līgā aiz Badija Hīlda (94), Devontes Grahama (103) un Džeimsa Hārdena (117).

Bertāns realizē astoņus tālmetienus un labo karjeras rekordus (VIDEO)

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par