Eksperts: KHL var uzņemt klubu kaut no Mēness, ja tas ir ilgtermiņa projekts

KHL World games, sportazinas.com
KHL "World games" mačs Davosā | Foto: KHL

Kontinentālās hokeja līgas () eksperts Leonīds Vaisfelds komentējis organizācijas vadītāja Alekseja Morozova vārdus par to, ka paplašināšanas kontekstā līgu interesē gan Eiropas, gan Āzijas klubi.

Jūlija sākumā Morozovs sarunā ar “Forbes” dalījās pārdomās par iespējamiem jaunajiem tirgiem. “Protams, Eiropas tirgus ir visinteresantākais,” noteica Morozovs. “Tomēr arī Āzija nav aizmirsta. Līdz šim interesi izrādījušas tādas valstis kā Francija, Zviedrija, Vācija, Lielbritānija, Dienvidkoreja un Japāna. Mēs cenšamies prezentēt mūsu līgu tā, lai tā būtu interesanti maksimāli lielam līdzjutēju skaitam. Plānojām uz nākamo sezonu iepazīt divas jaunas KHL komandu potenciālās lokācijas, taču sākās pandēmija,” nožēlu pauda funkcionārs.

“Jauns klubs var būt kaut uz Mēness, svarīgi, lai tā ir nopietna un finansiāli turīga organizācija. Jo, pat ja klubs ir no hokeja valsts un atrodas ideālā vietā, bet dzīvo nabadzīgi, līgai atkal būs mocības. Jāatzīmē, ka tam jābūt ilgtermiņa projektam, nevis vienas stundas kalifam,” uzskata Vaisfelds.

“Paņemsim, piemēram, [Zagrebas] “Medveščak”. No loģistikas viedokļa, komanda atradās lieliskā vietā. Bet pēdējos gados KHL šī vienība nevis spēlēja, bet mocīja gan sevi, gan līgu. Te nu viņiem ir nauda, te nav. Un neviens nevarēja saprast, vai tai izdoties noturēties līdz čempionāta beigām vai ne,” atceras eksperts. “Ir viegli izveidot konkurētspējīgu komandu arī Lielbritānijā vai Korejā. Tas ir naudas jautājums,” saka Vaisfelds.

“Protams, daudzi Krievijas līdzjutēji nav apmierināti ar to, ka no KHL izslēdz tādas komandas kā Toljati “Lada” vai Novokuzņeckas “Metallurg”, bet uzaicina maz zināmas ārzemju vienības, dažas no kurām ir tikko izveidotas. Bet te viss ir atkarīgs no finansēm – kāds var pavilkt līgas līmeni, bet kāds – nē. Paskatieties uz . It kā hokejs ir kanādiešu spēlē, bet vairums klubu līgā ir no Amerikas. Kad Kanādas klubs pēdējo reizi izcīnīja Stenlija kausu? Pirms 27 gadiem,” piemēru min bijušais arbitrs, skauts un ģenerālmenedžeris.

KHL šobrīd spēlē klubi no Krievijas, Latvijas, Somijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Ķīnas. Iepriekš līgu pārstāvējušas arī komandas no Čehijas, Horvātijas, Slovākijas un Ukrainas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par