Eksperts: Merzļikins un Korpisalo veido vienu no NHL labākajiem vārtsargu tandēmiem

Elvis Merzļikins un Jonass Korpisalo
Elvis Merzļikins un Jonass Korpisalo | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas “Blue Jackets” var lepoties ar vienu no labākajiem vārtsargu tandēmiem turnīrā, uzskata vienības apskatnieks Džefs Svoboda.

26 gadus vecais aizvadītajā sezonā debitēja NHL, 33 spēlēs regulārajā sezonā vidēji atvairot 92,3% metienu un ielaižot 2,35 ripas spēlē. Tikmēr viņa vienaudzis pēc vairākām sezonām aiz Sergeja Bobrovska muguras beidzot tika pie lielākas spēļu prakses un 37 dueļos atvairīja 91,1% metienu un ielaida 2,6 vārtus.

“Kolumbusas komandas fani zina, ka sastāvā ir viens no labākajiem vārtsargu tandēmiem visā NHL,” raksta Svoboda. “Korpisalo pagājušajā bija “All-Star” sezona, turklāt viņš labi spēlēja izslēgšanas mačos, bet Merzļikina atlētiskums un patika būt uzmanības centrā padara viņu par spēlētāju, kurš var būt “karsts” vairākas spēles pēc kārtas.”

“Sagaidāms, ka viņi abi nākamsezon turpinās cīnīties par pirmā vārtsarga pozīciju,” atzīst Svoboda, kurš uzsver to, ka abi hokejisti aizvadītajā sezonā dalīja spēles laiku uz pusēm un ka nākamsezon tas, visdrīzāk, nemainīsies. “Viņi abi ir pierādījuši, ka spēj uzņemties šo atbildību [būt pirmajam numuram].”

Svoboda pieminēja arī Matīsu Kivlenieku, kurš tiek uzskatīts par komandas trešo vārtsargu. “Pēc savainojumu māktas 2018./19. gada sezonas viņš beidzot debitēja NHL, piedalījās sešās spēlēs un parakstīja jaunu līgumu. Jaunais latvietis rādīja labu sniegumu gan NHL, gan Amerikas hokeja līgā (AHL).”

Pašlaik gan Merzļikinam, gan Korpisalo ir spēkā divu gadu līgumi ar “Blue Jackets”. Atšķirība ir vien skaitļos – latvietim kontraktā ierakstīti astoņi miljoni ASV dolāru (6,8 miljoni eiro), bet Korpisalo – 5,6 miljoni dolāru (4,76 miljoni eiro).

Iepriekš vairāki “Blue Jackets” apskatnieki pauduši viedokli, ka tuvākajā laikā komanda varētu atbrīvoties no kāda no abiem vārtsargiem. Gan Korpisalo, gan Merzļikins tiek uzskatīti par vērtīgiem aktīviem, kuri varētu tikt izmantoti maiņas darījumā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par