Eksperts par Bertāna līgumu: Ļoti labs darījums, iespējams, labākajam metējam NBA!

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Twitter.com/WashWizards

Nacionālās basketbola asociācijas () apskatnieks Maikls Berra sava kolēģa Freda Kaca podkāstā “Wizards After Dark” atzinīgi izteicies par latviešu uzbrucēja Dāvja Bertāna jauno līgumu.

Kā zināms, Bertāns parakstīja piecu gadu 80 miljonu dolāru kontraktu ar Vašingtonas “Wizards” komandu. Bertāna alga nākamajās sezonās “uz papīra” būs attiecīgi 13,8, 14,9, 16, 17,1 un 18,2 miljoni dolāru.

“Vašingtona nokārtoja lielisku darījumu!” komentēja Berra. “Biju nobijies, ka Bertāns varētu saņemt vidēji 20 miljonus sezonā un tā bija reāla iespējamība. Pēc individuāli fantastiskas sezonas “Wizards” vēlējās ar viņu turpināt sadarbību. Bertāns, iespējams, ir labākais metējs NBA, ņemot vērā viņa izdarīto metienu daudzumu, precizitāti un to, no kādām pozīcijām Bertāns veic metienus.”

“Es domāju, ka tā būtu laba sacensība,” atbildēja Berra, kurš salīdzināja Kleja Tompsona un Bertāna tālmetienu prasmi. “Bertāns ir garš un viņš var pārmest pāri jebkuram spēlētājam līgā. Pretiniekiem ir grūti viņam šajā ziņā sarežģīt dzīvi. Ja tev komandā ir TOP 5 tālmetienu izpildītājs līgā, kurš turklāt ir pieskaitāms “garajam galam”, tas var spēlēt nozīmīgu lomu komandas uzbrukumu veidošanā.”

“Mēs redzējām, ka Galo [Danilo Galinari] saņēma 20 miljonu algu sezonā,” atzina Berra. “Bet 16 miljoni Bertānam? Tas ir pietiekami labs līgums, kuru nepieciešamības gadījumā nebūs grūti aizmainīt. Tieši tāpēc man tas liekas ļoti labs darījums, jo “Wizards” ne tikai ieguva spēlētāju, kuru vēlējās, bet arī puse no NBA komandām, ņemot vērā to algu resursus, mierīgi varētu atļauties veikt maiņu, lai viņu iegūtu.”

2019./2020.gada sezonā “Wizards” sastāvā Bertāns aizvadīja 54 spēles, kuru laikā ik mačā vidēji spēlētās 29,3 minūtēs viņš guva 15,4 punktus, sakrāja 4,5 atlēkušās bumbas, 1,7 reizes rezultatīvi piespēlēja, kā arī tālmetienus realizēja ar 42,4% precizitāti, izdarot 8,7 trejačus. Tā bija viņa karjeras visu laiku labākā sezona.

Tāpat viņš izcīnīja trešo vietu Zvaigžņu spēles tālmetienu konkursā, kā arī “Wizards” latvieti nominēja “sestā spēlētāja” balvai, kuru gan viņš neieguva.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par