Eksperts par Kalniņu: Līgums ar “Amur” viņam ir svarīgāks par Latvijas izlasi

27/08/2022 15:05
Nokopēts
Jānis Kalniņš

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) Latvijas vārtsarga Jāņa Kalniņa situācijā rīkojusies likuma robežās, tikmēr pašam hokejistam līgums ar Habarovskas “Amur” ir svarīgāks par spēlēšanu izlasē, uzskata Kontinentālās hokeja līgas (KHL) eksperts un bijušais vairāku komandu ģenerālmenedžeris Leonīds Vaisfelds.

Jau vēstīts, ka sestdien IIHF apstiprināja Latvijas vārtsarga Kalniņa pāreju uz KHL komandu Habarovskas “Amur”, tādā veidā oficiāli ļaujot spēlētājam pārstāvēt Krievijas Tālo Austrumu vienību. Vēlāk Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar aģentūru LETA apstiprināja, ka šo pāreju reģistrējusi tieši IIHF, tāpēc LHF par IIHF pieņemto lēmumu iesniegs apelāciju, kuru izskatīs Disciplinārā komisija.

“IIHF lēmums man nebija pārsteigums. Būtu pārsteidzoši, ja pāreja netiktu apstiprināta,” pauda Vaisfelds. “Ir arī regulējums, saskaņā ar kuru jaunajam klubam, parakstot līgumu ar citas valsts spēlētāju, ir jāizpērk viņa transfēra karte – tas maksā diezgan maz. Iepriekš šī summa bija 280 Šveices franki.”

“Bijušajam klubam un federācijai ir pienākums nodrošināt šo karti spēlētājam. Ja hokejistam nav nekādu parādu bijušajam klubam, nekas nedrīkst traucēt viņa pārejai. IIHF nebija nekādu izredžu nepieļaut šo pāreju,” uzskata speciālists. “Manuprāt, tas ir absolūti likumīgs un loģisks lēmums. Vienkārši nebija juridisku aspektu, lai pieņemtu citu lēmumu. Hokejists izpildīja līgumu ar iepriekšējo klubu un viņam ir tiesības doties, kur viņš vēlas.”

“Nedomāju, ka viņš par to būs ļoti sarūgtināts,” atbildēja Vaisfelds uz jautājumu par aizliegumu Kalniņam spēlēt Latvijas izlasē. “Viņam svarīgāks ir līgums ar “Amur”. Protams, viņa alga pieaugs, salīdzinot ar iepriekšējo klubu.”

Par līguma parakstīšanu ar Kalniņu Habrovskas klubs paziņoja 6.jūlijā, taču 22.jūlijā kļuva zināms, ka Latvijas vārtsargs pagaidām nedrīkst spēlēt KHL čempionātā. Latvijas hokeja federācija (LHF) nolēma bloķēt 30 gadus vecā spēlētāja pāreju, līdz ar ko galīgais lēmums par pāreju tika nodots IIHF pāziņā.

Lai arī Kalniņš augusta sākumā ieradās Habarovskā, pēdējā laikā kluba mājaslapā par viņu nekas netika minēts. Tagad situācija mainīsies, jo, kā atklāj “Amur” ģenerāldirektors, Kalniņš debitēs jaunās komandas sastāvā Maskavas mēra kausa izcīņā. Latvietis mačā ar Maskavas “Dynamo” būs otrais vārtsargs, bet svētdien dosies laukumā jau no pirmajām spēles minūtēm.

IIHF apstiprina Kalniņa pāreju uz “Amur”, LHF iesniegs apelāciju

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
6.02
4.11
1.55
6.77
4.41
1.47
5.52
3.51
1.71
2.69
-
1.42
1.24
5.75
12.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām