Ekvadora un Urugvaja iekļūst 2022. gada PK finālturnīrā

25/03/2022 12:30
Urugvajas futbola izlase

Ekvadoras un Urugvajas futbola izlases ceturtdien izcīnīja ceļazīmes uz 2022.gada purguasaules kausa finālturnīru. Ekvadora izbraukumā ar rezultātu 1:3 (0:2) piekāpās Paragvajai, kurai vairs nebija iespējas kvalificēties finālturnīram.

Pirmos divus vārtus mājinieku labā guva Roberts Moraless un Pjero Inkapie, bet otrā puslaika ievadā ar precīzu sitienu izcēlās Migels Almirons.  Vienīgos vārtus Ekvadoras labā spēles 85.minūtē guva Jordi Kaisedo. Lai ekvadorieši sasniegtu Pasaules kausa finālturnīru, svarīgs bija Urugvajas un Peru mača iznākums, kurā pārāka bija Urugvaja, uzvarot ar 1:0 (1:0). Urugvajas labā spēles 42.minūtē vārtus guva Džordžians de Arraskeata.

Citā spēlē 13. uzvaru kvalifikācijā izcīnīja Brazīlija, kas ar 4:0 (2:0) pārspēja Čīli. Pirmajā puslaikā ar vārtu guvumiem izcēlās Neimars un Vinisiuss Žuniors, bet otrajā puslaikā vēl divas reizes bumbu Čīles vārtos raidīja Felipe Koutinju un Ričarlisons. Savukārt Kolumbija mājas spēlē ar 3:0 (1:0) pārspēja Bolīviju. Pirmajā puslaikā mājiniekus vadībā izvirzīja Luiss Diass, kamēr otrajā puslaikā attiecīgi otros un trešos vārtus Kolumbijas labā guva Migels Borha un Mateuss Uribe.

Dienvidamerikas Futbola konfederācijas (CONMEBOL) kvalifikācijas zonā Brazīlija un Argentīna aizvadījušas attiecīgi 16 un 15 spēles, iekrājot 42 un 35 punktus un jau nodrošinājušas vietu finālturnīrā. Trešo un ceturto vietu ieņem Ekvadora un Urugvaja, abām komandām 17 mačos tiekot pie 25 punktiem. Piekto pozīciju ieņem Peru ar 21 punktu, bet tālāk seko Kolumbija ar 20 punktiem, Čīle ar 19, Paragvaja ar 16, Bolīvija ar 15, bet pēdējā vietā atrodas Venecuēla ar desmit punktiem. Pirmās četras izlases nodrošinās vietu finālturnīrā, bet piektajai komandai būs iespēja cīnīties “play-off” kārtā.

Kanādas vīriešu futbola izlase ceturtdien 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē cieta neveiksmi, kas liedza kanādiešiem nodrošināt vietu finālturnīrā pirms pēdējiem diviem mačiem. Kanāda izbraukumā ar rezultātu 0:1 (0:1) piekāpās Kostarikai. Kanādai šajā mačā vajadzēja gūt vismaz vienu punktu, lai automātiski nodrošinātu vietu Pasaules kausa finālturnīrā pēc 36 gadu pārtraukuma.

Spēles 34.minūtē viesu komanda palika mazākumā pēc tam, kad Kanādas pussargs Marks Kejs nopelnīja otro dzelteno kartīti. Uzvaru nesošos vārtus mājinieku labā guva Selso Borhess, kurš bumbu kanādiešu vārtos raidīja pirmā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē. Pēc zaudējuma Kanādai atlikušajās divās spēlēs pret Jamaiku un Panamu ir nepieciešams gūt vismaz vienu punktu, lai iekļūtu finālturnīrā. Citā spēlē Meksika savā laukumā spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) pret ASV futbolistiem, kas ļāva abām komandām nonākt tuvāk iespējai spēlēt Pasaules kausa finālturnīrā. CONCACAF zonā komandām vēl jāaizvada pa diviem mačiem.

Kanādas izlase CONCACAF kvalifikācijas zonā ir līdere ar 25 punktiem 12 aizvadītos mačos, otrajā pozīcijā ar 22 punktiem ir ASV, bet labāko trijnieku noslēdz Meksika ar tādu pašu punktu skaitu. Ceturto vietu ieņem Kostarika ar 19 punktiem. 2022.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīram Katarā no CONCACAF zonas automātiski kvalificēsies trīs labākās izlases, bet ceturtās vietas īpašniecei par ceļazīmi jācīnās papildus starpkontinentālā izslēgšanas turnīrā.