Elerdaiss atbrīvots “Everton” galvenā trenera amata

foto: Sky Sports

Bijušais Anglijas futbola izlases galvenais treneris Sems Elerdaiss atlaists no premjerlīgas komandas Liverpūles “Everton” galvenā trenera amatā. Klubs paziņojis, ka jaunu treneri nozīmēs šajā vasarā.

Līdz ar to nav apstiprinājusies informācija, kas tika publiskota aprīlī, ka 63 gadus vecais Elerdaiss paliks “Everton” galvenā trenera postenī arī nākamajā sezonā.

Tiek neoficiāli ziņots, ka slavenākais Liverpūles komandas spēlētājs Veins Rūnijs nevēloties palikt “Everton”, ja to turpinās trenēt Elerdaiss. Tiesa, pats uzbrucējs tiek nopietni saistīts ar pāreju Amerikas Futbola līgas (MLS) čempionāta vienību Vašingtonas “United”, tomēr oficiāli darījums vēl nav noticis.

Par “Everton” galveno treneri Elerdaiss kļuva pērn novembrī un noslēdza līgumu līdz 2019.gada jūnijam, palīdzot komandai uzlabot situāciju premjerlīgas kopvērtējumā un sezonu noslēdzot astotajā vietā. Amatā brits nomainīja Ronaldu Kūmanu no Nīderlandes.

Neskatoties uz to, “Everton” līdzjutēji veltīja Elerdaisam pamatīgu kritiku, jo viņi nebija apmierināti ar komandas rādīto spēles stilu, kas nav bijis pārāk skatāms, jo anglis priekšroku dod aizsardzības futbolam.

Elerdaiss karjeras laikā vadījis arī Boltonas “Wanderers”, Vesthemas “United” un Ņūkāslas “United” komandas, kā arī Anglijas izlasi, kuru gan 2016.gada rudenī pameta ar skandālu.

Toreiz klajā nāca video, kurā nomaskējušies laikraksta “The Telegraph” žurnālisti nofilmēja speciālistu iesakām veidus, kā apiet Anglijas Futbola asociācijas (FA) pāreju noteikumus, kas liedz trešajām pusēm īpašumtiesības uz spēlētājiem. Treneris tika nofilmēts tikšanās laikā, kurā viņš sarunājās ar personām, kuras uzdevās par Tālo Austrumu investoriem.

Tobrīd Elerdaiss vēl bija Anglijas futbola izlases galvenais treneris, taču pēc šī skandāla viņš iesniedza atlūgumu. Pie valstsvienības stūres viņš kopumā pavadīja tikai 67 dienas.

Tikmēr darbu zaudējis arī “West Ham United” galvenais treneris Deivids Moizs. Par komandas galveno treneri 55 gadus vecais speciālists tika iecelts pagājušā gada novembrī ar mērķi nosargāt vietu premjerlīgā. Tas arī izdevās, jo “West Ham United” šīs sezonas Anglijas čempionātā ierindojās 13.vietā.

“Vēlos pateikties Moizam un viņa personālam par pildīto uzdevumu, nosargāt komandas vietu premjerlīgā,” izteicās “United” vadītājs Deivids Salivans.

Moizs par komandas galveno treneri kļuva, noslēdzot līgumu līdz šīs sezonas beigām. Lai arī bija informācija, ka skots varētu pagarināt līgumu, tas neapstiprinājās, turklāt uz šo posteni esot vairāki citi pretendenti. Salivans izteicās, ka kluba mērķis tuvāko desmit dienu laikā ir nolīgt augsta kalibra speciālistu.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar