“Elvi Florbola līgas” komandas pirms turnīra atsākšanās sasniegušas augstu vakcinācijas aptveri

10/11/2021 15:02
Florbola bumbiņa

“Elvi Florbola līgas” komandas pirms čempionātu atsākšanās sasniegušas augstu vakcinācijas aptveri, sarunā ar aģentūru LETA teica Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons. Plānots, ka sporta jomā no 15.novembra pamatā tiek saglabātas prasības, kas bija spēkā laika posmā no 11.oktobra līdz 20.oktobrim. Pēc 15.novembra “zaļajā režīmā” turpmāk būs jānotiek treniņiem un sporta sacensībām, tajā skaitā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām.

“Elvi Florbola līgas” vīriešu un sieviešu turnīru kalendārā pirmie mači ieplānoti jau nākamajās dienās pēc ierobežojumu atcelšanas. “Bija saruna ar dažiem klubiem, lai varētu aizvadīt dažus kopējos treniņos. Izlašu spēlētāji trenējas regulāri, bet pārējiem tādu iespēju nav bijis,” par komandu gatavību atsākt čempionātu teica Pētersons. “Kādi 90-95% augstākās līgas dalībnieku ir vakcinējušies, jau pirms stingrajiem ierobežojumiem aptuveni septiņas komandas bija “zaļas”.”

Oktobrī LFS valde vienbalsīgi lēma, ka Latvijas izlašu dalībniekiem (spēlētājiem, treneriem, personālam un citām personām), kuri piedalās jebkuros pasākumos Latvijas florbola izlases sastāvā un kuriem nav sadarbspējīga sertifikāta, gadījumos, ja ir nepieciešams veikt jebkura veida Covid-19 testus, izmaksas par tiem ir jāsedz dalībniekiem pašiem. Šis nosacījums attiecas arī uz jebkurām citām papildu izmaksām, kuras radīsies LFS, piemēram, ja nevakcinētam spēlētājam būs nepieciešama pašizolācija.

Gandrīz visi izlases dalībnieki ir vakcinējušies un šobrīd šis noteikums attiecoties, iespējams, tikai uz vienu personu. Abas Latvijas florbola izlases gatavojas decembrī gaidāmajiem pasaules čempionātiem. “Viss plāns, kuru sastādījām abām izlasēm, tiek izpildīts kopš vasaras. Abas izlases ir labi pastrādājušas. Vienīgi, ņemot vērā to, ka nebija skaidrības par ieceļošanas noteikumiem Slovākijā, neaizbraucām uz vienu izlašu turnīru. Nevarējām uzņemties risku, tāpēc vīriešu izlase aizbrauca uz Somiju, bet sieviešu izlase spēlēja ar Igauniju,” stāstīja Pētersons.

Latvijas sieviešu izlasei pasaules čempionāts notiks no 27.novembra līdz 5.decembrim Upsālā, bet vīriešiem meistarsacīkstes būs no 3. līdz 11.decembrim Helsinkos.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Haralds Egle
20/01/2022 08:51

Egle parāda augstāko pilotāžu un aizvada karjeras labāko maču AHL (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Amerikas Hokeja līgā (AHL) iespaidīgu sniegumu demonstrēja latviešu uzbrucējs Haralds Egle, kurš guva trīs rezultativitātes punktus, taču viņa pārstāvētā Manitobas “Moose” ar rezultātu 3:4 atzina Aiovas “Wild” pārākumu….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…