Embīds: Mēs ar Hārdenu nevaram uzvarēt divatā – basketbols ir piecu cilvēku spēle

15/05/2023 12:42
Nokopēts
Džeimss Hārdens un Žoels Embīds

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Filadelfijas “76ers” spēlētājs Žoels Embīds pēc izstāšanās no “play-off” atskatījās uz sēriju un raudzījās komandas nākotnē, norādot, ka viņš vēlētos turpināt spēlēt kopā ar Džeimsu Hārdenu, taču labāks sniegums būs jārāda arī citiem basketbolistiem.

Jau vēstīts, ka “76ers” izslēgšanas spēļu otrās kārtas septītajā mačā ar 88:112 piedzīvoja sagrāvi pret Bostonas “Celtics”, sērijā atzīstot pretinieku pārākumu ar 3-4. Uzvarētāju rindās fantastisks bija Džeisons Teitums, kurš aizvadīja NBA vēsturē rezultatīvāko “play-off” septīto spēli, gūstot 51 punktu.

Tikmēr izšķirošajā mačā “pazuda” abi Filadelfijas vienības līderi – regulārās sezonas vērtīgākais spēlētājs Embīds atzīmējās ar 15 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām, taču viņš grozam uzbruka ar ļoti vāju precizitāti (5/18 jeb 27,8%) un pieļāva piecas kļūdas. Vājš sniegums arī Hārdenam – realizēti tikai trīs no 11 metieniem (27,3%), kas ļāva gūt tikai deviņus punktus. Šis, iespējams, bija abu zvaigžņoto basketbolistu pēdējais kopā aizvadītais mačs, jo Hārdens gaidāmajā starpsezonā var kļūt par brīvo aģentu, kas nozīmē, ka viņam piedāvājumu varēs izteikt jebkura NBA komanda.

“Mums ir nepabeigts darbs, jo neko kopā vēl neesam uzvarējuši,” par savu un Hārdena nākotni komandā teica Embīds. “Mums bija iespējas uzvarēt [arī šajā sērijā] un arī uzskatu, ka esam spējīgi uzvarēt, sestajā spēlē neizmantojām sava laukuma priekšrocības. Zinu, ka Džeimss var kļūt par brīvo aģentu, bet par šo nevēlos runāt un ir cilvēki, kas šo lietu nokārtos. Arī turpmāk mēs varēsim cīnīties par uzvarām, taču tas prasīs vairāk. Mums ir jāpaskatās uz sevi – man jākļūst labākam, mums visiem jāatrod veidi, kā uzlabot savu sniegumu. Tu nevari uzvarēt viens. Mēs ar Džeimsu nevaram uzvarēt divatā – basketbols tāpēc ir piecu cilvēku spēle. Visiem ir jāatrod veidi, kā kļūt labākiem, un tad arī viss būs kārtībā.”

Fantastiskais Teitums raksta vēsturi, “Celtics” izšķirošajā spēlē dominē pret “76ers” (VIDEO)

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām