Emša pārstāvētā “Noah” elpu aizraujošā spēlē triumfē Armēnijas kausa finālā

10/07/2020 22:20

Latvijas pussarga Eduarda Emša pārstāvētā vienība “Noah” piektdien Armēnijas kausa finālā aizvadīja elpu aizraujošu spēli, “pendelēs” izcīnot uzvaru.

“Noah” pamatlaikā spēlēja neizšķirti 4:4 (1:4) ar “Ararat-Armenia”, bet divos 15 minūšu papildlaikos abas komandas guva pa vieniem vārtiem. Uzvarētāju nācās noskaidrot “pendeļu” sērijā, kur pārāki ar 7:6 bija “Noah”.

Pussargs Emsis spēlē iesaistītājas jau no pirmās minūtes un vēlāk laukumu nepameta.

“Noah” pirmos vārtus zaudēja jau astotajā minūtē, kad jau aiz aizsargu muguras pie bumbas tika Ogana Luiss. Uzbrucējs pēc tam aizskrēja līdz vārtiem un no tuvas distances bija nekļūdīgs. 15 minūtes vēlāk bumbu savos vārtos ieraidīja “Noah” spēlētājs Alans Tatajevs, bet trīs vārtu deficīts izveidojās 29.minūtē, kad pēc vairākiem “Ararat-Armenia” spēlētāju misēkļiem ar bumbu, gala vārdu teica Jusufs Otobanjo.

Emša klubs Maksima Majrovica personā vienu vārtus atguva, taču pirms došanās uz ģērbtuvēm 40.minūtē vēlreiz izcēlās Luiss. Otrajā puslaikā vārtus guva vienīgi “Noah”. 56.minūtē 11 metru soda sitienu realizēja Vladislavs Azarovs, četras minūtes vēlāk Majrovics savus otros vārtus guva no aptuveni 16 metriem, bet izlīdzinājumu izdevās panākt 67.minūtē.

Savas komandas ceturtos vārtus iesita Dans Spataru, kurš soda laukumā aizsargu aizsegā izdarīja nemanāmu un asu sitienu. Pašā spēles izskaņā “Noah” bija iespēja izraut uzvaru, taču ātro uzbrukumu apturēja Alfonse. Aizsargs saņēma sarkano kartīti, taču “Noah” standarsituācija atdūrās “mūrī”.

Papildlaikā 114.minūtē “Noah” pirmo reizi vadībā izvirzīja Azarovs, bet jau minūti vēlāk 5:5 panāca Otubanjo. 11 metru soda sitienu sērijā abas komandas pirmo piegājienu izniekoja, bet uzvarētājs tika noskaidrots vien ar devīto piegājienu.

Abām komandām vēl viena tikšanās paredzēta arī Armēnijas čempionātā, kas “Noah” būs pēdējais šīs sezonas duelis. Tieši šis mačs izšķirts, kura no vienībām iegūs tiesības piedalīties nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā.

“Ararat-Armenia” par vienu punktu apsteidz “Noah”.