Emsis un “Noah” pietuvojas UEFA ČL kvalifikācijai

06/07/2020 19:51

Armēnija

Latvijas pussarga Eduarda Emša pārstāvētā Armēnijas komanda “Noah” pirmdien guva svarīgu uzvaru pār tiešo konkurenti Gjumri “Širak”, kā rezultātā pirms pēdējās sezonas spēles izdevās iegūt līderpozīcijas, kas nākamgad dos iespēju startēt UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā.

“Noah” mājās ar 4:0 (1:0) sagrāva Gjumri “Širak”.

Pussargs Emsis laukumā devās komandas sākumsastāvā un mačā nospēlēja visas 90.minūtes.

Pirmie vārti spēlē tika gūti visai amizantā veidā. 42.minūtē uz laukuma zālāja pēc kontakta ar pretinieku atradās “Noah” spēlētājs, pie kura uz brīdi bija piegājis arī tiesnesis. Nekas neliecināja, ka spēle atsāksies pēc pāris sekundēm, taču tiesnesis tam iepriekš deva atļauju, un “Noah” spēlētāji, izmantojot pretinieku apjukumu, devās uz vārtiem. Mājiniekus vadībā 43.minūtē izvirzīja Maksims Majrovičs.

Arī otrajā puslaikā spēle bija notikumiem bagāta. 74.minūtē “Noah” spēlētājs Dimitrijs Lavriševs izskrēja vienatnē pret vārtsargu, taču pretinieku aizsargs pamanījās viņu noklupināt. Tiesnesis piešķīra “pendeli” uz “Širak” vārtiem, taču ar lēmumu apmierināts nebija Žirajrs Margarjans, kā rezultātā saņemta sarkanā kartīte.

75.minūtē Majrovičs panāca 2:0, bet četras minūtes vēlāk asi pret pretinieku nospēlēja Hrairs Mkojans. Aizsargs saņēma otro dzelteno kartīti un savu komandu atstāja deviņu vīru sastāvā. 86.minūtē, izmetot bumbu, kļūdu pieļāva viesu vārtsargs, bet vārtu guvumā misēkli pārvērta Lavriševs. Jau 90.minūtē “Noah” pēc sāna auta izspēle bumbu nogādāja soda laukumā, kur 4:0 panāca Roks Krušnausks.

“Širak” ir sīvākā “Noah” konkurente un uzvara pār pretiniekiem Emša klubu nostāda ļoti ērtā pozīcijā, lai kvalificētos nākamā gada UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas spēlēm. “Noah” šosezon atlikusi vairs viena spēle, kas jāaizvada pret trešajā pozīcijā esošo “Ararat-Armenia”.

Pēc 18 kārtām Armēnijas čempionāts sadalīts divās grupās, sešām spēcīgākajām komandām divu apļu turnīrā turpinot cīņu par titulu. Čempionāta vadībā ar 48 punktiem 27 spēlēs ir “Noah”, kas par diviem punktiem apsteidz Gjumri “Širak”. Tikpat punktu 26 mačos ir arī “Ararat-Armenia”. Nākamās sekotāja atrodas piecu punktu attālumā.

Uzvarētāja spēlēs nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā, bet otrās un trešās vietas ieguvēja, kā arī kausa ieguvēja – UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

Kausa izcīņā “Noah” sasniegusi finālu, kurā 10.jūlijā tiksies ar “Ararat-Armenia”.